NBA. Rekord sezonu LeBrona Jamesa

LeBron James poprowadził w czwartek Miami Heat do zwycięstwa nad Orlando Magic. Gwiazdor rzucił 51 punktów i pobił tym samym punktowy rekord sezonu. Jego drużyna wygrała spotkanie 104:100.

Najlepszy na boisku koszykarz do swojej zdobyczy dorzucił jeszcze 11 zbiórek i 8 asyst.

James ustanowił również rekord Heat uzyskując w pierwszej kwarcie rekordową ilość 23 oczek. Na ten dorobek złożyła się stu procentowa skuteczność rzutów za dwa punkty (9 na 9) i 5 na 6 trafień z rzutów wolnych. Wcześniej w klubie z Miami pod tym względem najlepszy był Alonso Mourning, który 29 marca 1996 roku zdobył przez pierwsze 12 minut 21 punktów.

James swoją świetną passę kontynuował w kolejnej kwarcie. Po raz pierwszy w karierze udało mu się też trafić pierwsze 11 rzutów z gry.

. - To wszystko za sprawą gry w tak świetnym zespole - powiedział po meczu. - Mieliśmy świadomość, że nie był to zwyczajny mecz regularnego sezonu.

W ekipie Magic najlepszym strzelcem był zdobywca 22 punktów Jameer Nelson. 17 oczek na swoim koncie zapisał Dwight Howard. Lider Orlando zawiódł jednak w drugiej kwarcie, w której rzucił tylko punkt. W całym spotkaniu raził nieskutecznością na linii rzutów wolnych, trafiając tylko 3 razy na 13 prób.

To pierwszy sezon Jamesa w Miami. Do klubu z Florydy przeniósł się z Cleveland. W tym sezonie może pochwalić się średnią 26 punktów na mecz, która plasuje go na trzecim miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Gortat zaskoczony, że tak łatwo zdobywa punkty ?