NBA. Kryzys w Lakers? Czwarta porażka z rzędu

Los Angeles Lakers przegrali czwarty mecz z rzędu. W środę mistrzów NBA pokonali grający do tej pory bardzo słabo Houston Rockets 109:99.

Lakers jeszcze nigdy nie przegrali czterech meczów odkąd do zespołu dołączył Pau Gasol. Hiszpan, który rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w karierze, daje pierwsze sygnały zmęczenia. Gra w tym sezonie nieco ponad 43 minuty przede wszystkim na pozycji środkowego, gdzie zastępuje kontuzjowanego Andrew Bynuma. W środę Gasol zagrał najsłabszy mecz w sezonie - zdobył tylko osiem punktów (najmniej w sezonie) i miał dziewięć zbiórek. W końcówce trzeciej kwarty musiał zejść z parkietu, bo lekko naciągnął mięsień udowy, ale w końcówce wrócił do gry.

Rockets, którzy zaczęli sezon od pięciu kolejnych porażek i grają bez kontuzjowanych Yao Minga i Aarona Brooksa, w środę zagrali skutecznie, zwłaszcza w decydujących minutach. Ważne rzuty trafiał Shane Battier, który 11 ze swoich 17 punktów zdobył w ostatnich trzech minutach. - W czwartej kwarcie udało nam się zrobić wszystko to, z czym mieliśmy problem przez cały sezon. Mieliśmy mnóstwo zbiórek, dobrze wykonywaliśmy zagrywki. To nasz najlepszy mecz w tym sezonie - mówił trener Rockets Rick Adelman. Najskuteczniejszym graczem jego zespołu był Kevin Martin, który rzucił 22 punkty.

Kobe Bryant rzucił 27 punktów, a 25 i 11 zbiórek dołożył Lamar Odom, ale Lakers mieli ogromne problemy w końcówce. Nie trafiali z dystansu, mieli problem z dobrze broniącymi rywalami i w konsekwencji przegrali 99:109.

To ich czwarta porażka z rzędu. Zaczęło się od przegranej z Utah Jazz, później mistrzów NBA pokonali Pacers, Grizzlies i Rockets, ale trener Phil Jackson nie widzi na razie powodów by bić na alarm. - To jest dopiero początek sezonu, przed nami jeszcze mnóstwo meczów. Mamy kilku zawodników, którym ostatnio nie idzie i oni muszą poprawić swoją grę - mówił lakonicznie Jackson.

- Ludzie będą teraz gadać o ich serii porażek, ale prawda jest taka, że każdy zespół przez to przechodzi. My przez to przechodziliśmy. Lakers mają wielu utalentowanych zawodników i zobaczycie, że wkrótce znów zaczną wygrywać - mówił skrzydłowy Rockets Shane Battier.

Po porażce z Rockets Lakers mają bilans 13-6, ale nadal zdecydowanie prowadzą w Pacific Division. Rockets z bilansem 6-12 w Southwest Division. Najlepszy stosunek zwycięstw do porażek mają San Antonio Spurs, którzy w środę przegrali trzeci mecz w sezonie - sposób na Tima Duncana i spółkę znaleźli Los Angeles Clippers.