NBA. Pierwsza porażka Los Angeles Lakers

Carmelo Anthony rzucił 32 punkty i miał 13 zbiórek, a jego Denver Nuggets pokonali Los Angeles Lakers 118:112. Była to pierwsza porażka mistrzów NBA w tym sezonie. Kobe Bryant przekroczył barierę 26 tysięcy punktów.

Zobacz pierwszą w tym sezonie porażkę LA Lakers na Zczuba tv ?

Oznacza to, że jak na razie jedynym niepokonanym zespołem w lidze są New Oreans Hornets, którzy swój kolejny mecz zagrają dopiero w poniedziałek z Dallas Mavericks.

Czwartkowy mecz był zacięty do samego końca, ale decydujące były ostatnie cztery minuty. Nuggets przegrywali 103:105, ale od punktów Anthonego i trójki J.R. Smitha zaczęła się ich seria 11 punktów z rzędu. Lakers byli kompletnie zaskoczeni, nie potrafili zareagować, a gdy faulowali taktycznie rywali, ci nie mylili się z linii rzutów wolnych.

Anthony zakończył mecz z 32 punktami i 13 zbiórkami, 18 punktów dołożył środkowy Nene.

34 punkty dla Lakers zdobył Kobe Bryant, ale trafiał ze słabą skutecznością (11/32 z gry). W trzeciej kwarcie rzutem z półdystansu przekroczył granicę 26 tysięcy punktów zdobytych w NBA. Jest najmłodszym graczem w historii, któremu się to udało. W czwartek miał dokładnie 32 lata i 80 dni - "wyprzedził" dotychczasowego lidera Wilta Chamberlaina o 34 dni.

Passa ośmiu zwycięstw z rzędu Lakers została zatrzymana, ale Lakers utrzymali prowadzenie w Pacific Division. Nuggets (bilans 5:4) są na czwartym miejscu w Northwest Division.

NBA zamyka swój sklep przy Piątej Alei ?