NBA. Gortat punktuje, a jego zespół znów wygrywa

PAP
17.02.2017 08:44
A A A

MICHAEL CONROY/AP

Marcin Gortat zdobył 12 punktów, a jego Washington Wizards w meczu koszykarskiej ligi NBA na wyjeĽdzie pokonali ekipę Indiana Pacers 111:98. To było 18. zwycięstwo stołecznej drużyny w ostatnich 21 spotkaniach.
Go¶cie szybko przejęli kontrolę nad meczem i już po nieco ponad pięciu minutach prowadzili 20:6. W drugiej kwarcie ich przewaga sięgnęła 19 punktów, a rywale nawet przez moment nie byli w stanie im poważnie zagrozić.

Znów bardzo dobrze zagrała cała pierwsza pi±tka Wizards. Szczególnie wyróżnił się natomiast Otto Porter Jr. 23-letni skrzydłowy to najlepiej trafiaj±cy za trzy punkty zawodnik w całej lidze, który może się pochwalić skuteczno¶ci± na poziomie 45,9 procent. Tym razem miał celnych sze¶ć z dziesięciu prób, a ł±cznie zdobył 25 punktów.

Markieff Morris dołożył 21 pkt, John Wall miał 20 pkt i 12 asyst, a Bradley Beal 19 pkt.

Gortat na parkiecie przebywał 34 minuty. Trafił sze¶ć z dziesięciu rzutów z gry, a jego dorobek uzupełnia siedem zbiórek i jeden przechwyt. Miał również jedn± stratę i popełnił trzy faule.

W¶ród pokonanych wyróżnili się Paul George i Myles Turner; obaj zdobyli po 17 pkt.

"Czarodzieje" z bilansem 34 zwycięstw oraz 21 porażek zajmuj± trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Lepsi s± tylko broni±cy tytułu Cleveland Cavaliers (39-16) oraz Boston Celtics (37-20), którzy w drugim czwartkowym spotkaniu ulegli na wyjeĽdzie Chicago Bulls 103:104.

Z powodu niedzielnego Meczu Gwiazd wszystkie drużyny czeka teraz przerwa. Kolejne spotkanie Wizards rozegraj± 24 lutego, kiedy na wyjeĽdzie zmierz± się z ekip± Philadelphia 76ers (21-35).