NBA. Drugi taki dzień w historii ligi

Cleveland Cavaliers, LA Clippers i San Antonio Spurs - to nie był dzień dla faworytów ligi. Po raz drugim w historii NBA wszystkie drużyny z lepszym bilansem przegrały swoje mecze.
Jak wyliczyli statystycy ESPN, przed wtorkowymi meczami było tylko 0,3 procent szansy na to, żeby we wtorek Spurs, Clippers i Cavaliers przegrali odpowiednio z Orlando Magic, Brooklyn Nets i Milwaukee Bucks. Jeśliby ktoś postawił u bukmacherów z Las Vegas na takie rozstrzygnięcia 100 dolarów, wygrałby blisko 21 tys. dol.

W ogóle po raz drugi w historii NBA we wszystkich spotkaniach dnia triumfowały zespoły z gorszym bilansem. Pierwszy raz zdarzyło się to 7 stycznia 1969 roku (wtedy też odbyło się sześć meczów).

Spurs, którzy zwyciężyli w dziewięciu poprzednich meczach, ulegli Magic 83:95, którzy ostatnie cztery spotkania przegrali. Zespół z Florydy pozwolił jednej z najlepszych drużyn XXI wieku trafić ledwie 37 procent rzutów z gry - to najgorszy taki wynik Spurs przed własną publicznością od czterech lat. 18 punktów dla zwycięzców rzucił Serge Ibaka, 13 dorzucił Evan Fournier. 21 punktów dla Spurs zdobył Kawhi Leonard, ale trafił tylko 6 z 16 rzutów z gry.

Brooklyn Nets przegrywali z Clippers już różnicą 13 punktów na początku czwartej kwarty, ale nie dość, że straty odrobili, to jeszcze pokonali rywali po dwóch dogrywkach 127:122. Nowojorski zespół do zwycięstwa poprowadził Sean Kilpatrick, który rzucił aż 38 punktów, z czego 31 zdobył w czwartej kwarcie i dwóch dogrywkach. 21 punktów i 23 zbiórki dla Clippers zaliczył DeAndre Jordan. Gracze z Los Angeles w tym meczu musieli radzić sobie bez Blake'a Griffina (dostał wolne), a w końcówce meczu stracili trener Doca Riversa, którego sędziowie wyrzucili z hali za drugie przewinienie techniczne.

Giannis Antetokounmpo został drugim graczem w ostatnich 30 latach, który jeszcze przed swoimi 22 urodzinami może pochwalić się meczem z linijką statystyczną 30-10-5-5. W meczu z Cleveland Cavaliers miał 34 punkty, 12 zbiórek oraz po pięć asyst i przechwytów, a jego Milwaukee Bucks pokonali mistrzów NBA 118:105.