NBA. Los Angeles Lakers z pierwszym zwycięstwem, Warriors z porażką

Los Angeles Lakers wygrali pierwszy mecz w sezonie. W niedzielę w Staples Center pokonali 107:92 Charlotte Hornets. Jedyną drużyną bez zwycięstwa w NBA pozostaje Philadelphia 76ers.
Trzecia kwarta, w której Lakers zanotowali serię 25:6, okazała się kluczowa. Hornets trafili tylko pięć rzutów w pierwszych 12 minutach drugiej połowy, a w całej kwarcie uzbierali 13 punktów. Lakers rzucili ich aż 34 i przed ostatnią częścią meczu mieli 12 punktów zaliczki, której już nie roztrwonili.

Po 21 punktów rzucili Jeremy Lin i Kobe Bryant, a 16 punktów dołożył Carlos Boozer. Dla Hornets 23 punkty rzucił Al Jefferson, 17 dołożył Kemba Walker.

Dla Lakers to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Klub z Los Angeles zaczął rozgrywki od pięciu porażek - tak źle nie było od 57 lat.

Jedynym zespołem, który jeszcze meczu w NBA nie wygrał, jest Philadelphia 76ers. W niedzielę Sixers ulegli 88:120 Toronto Raptors.

Nie ma już w NBA drużyny bez porażki. Rozpędzonych Golden State Warriors zatrzymali Phoenix Suns. Gracze z Arizony zwyciężyli 107:95, a decydująca okazała się czwarta kwarta wygrana przez Suns aż 36:16. 22 punkty dla zwycięzców rzucił rezerwowy Isaiah Thomas, a po 19 punktów mieli Goran Dragic i Gerald Green. Najwięcej punktów dla Warriors zdobył Stephen Curry - 28.