NBA. Blazers jako kolejny zespół awansowali do fazy play-off

Portland Trail Blazers zapewnili sobie udział w fazie play-off NBA po pokonaniu 100:94 New Orleans Pelicans.

Najwięcej punktów dla Blazers zdobyli LaMarcus Aldridge - 25 i 18 zbiórek oraz Wesley Matthews - 21.

Klub z Portland zajmuje obecnie piąte miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 50 wygranych i 28 porażek. Miejsce w play-off wywalczył po raz pierwszy od 2011 roku.

Seria Duranta trwa

W meczu Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder Kevin Durant zdobył 38 punktów, ale jego zespół przegrał 115:122. Zawodnik gości przedłużył swoją serię meczów z co najmniej 25-punktową zdobyczą do 41. Wyprzedził Michaela Jordana i ma już trzeci pod tym względem wynik w historii ligi. Tylko pięciu meczów brakuje mu do doścignięcia Oscara Robertsona (46 meczów w sezonie 1963-64).

Do zwycięstwa poprowadzili Suns Goran Dragić, który rzucił 26 punktów i Gerald Green - 24.

Kontuzja Parkera

San Antonio Spurs pokonali Memphis Grizzlies pomimo kontuzji Tony'ego Parkera. Lider drużyny zszedł z boiska po tym, jak upadł na plecy po faulu Mike'a Conleya w pierwszej kwarcie. Potem został na parkiecie jeszcze przez minutę po czym zszedł z boiska i już się na nim nie pojawił. Nie wiadomo, czy stało mu się coś poważnego.

Wykorzystali to jego koledzy. Kawhi Leonard wyrównał rekord kariery, rzucając 26 punktów, tyle samo co Manu Ginobili.

Wyniki:

Miami Heat - New York Knicks 102:91 Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 120:97 Sacramento Kings - Dallas Mavericks 91:93 Indiana Pacers - Atlanta Hawks 88:107 San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 112:92 Golden State Warriors - Utah Jazz 130:102 Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder 122:115 Portland Trail Blazers - New Orleans Pelicans 100:94 Houston Rockets - Denver Nuggets 130:125 (po dogrywce)