NBA. Koniec fenomenalnej serii Heat

Miami Heat przegrało na wyjeździe z Chicago Bulls 97:101, co zakończyło 27-meczową serię zwycięstw mistrzów NBA. Do wyrównania rekordu Los Angeles Lakers z sezonu 1971-72 drużynie LeBrona Jamesa zabrakło sześciu spotkań.

Tu grają przyszłe polskie gwiazdy NBA ?

Była to pierwsza przegrana Heat od 1 lutego. Mimo porażki jest to druga w historii NBA seria kolejnych zwycięstw.

Bulls odnieśli zwycięstwo mimo braku kilku podstawowych graczy. Nie grali center Joakim Noah, obrońcy Marco Belinelli i Richard Hamilton oraz kontuzjowany od dłuższego czasu lider drużyny Derrick Rose. Pod ich nieobecność 28 punktów rzucił Luol Deng, 21 z kolei dołożył Carlos Boozer, który zebrał także 17 piłek.

Najwięcej punktów w drużynie mistrzów NBA zdobył James (32). 21 dorzucił Chris Bosh, z kolei licznik Dwyane'a Wade'a zatrzymał się na 18 punktach. W poprzednich - wygranych przez Heat meczach - to on właśnie zdobywał w końcówce punkty decydujące o wygranej. Tym razem się nie udało, mimo że goście odrobili w trzeciej kwarcie stratę sięgającą w pierwszej połowie trzynastu punktów.

W czwartej kwarcie Heat przegrywali już tylko dwoma punktami, jednak przewagę "Bykom" pozwoliły utrzymać trójki trafione przez Denga i Jimmy'ego Butlera.

- Nie miało znaczenia, z kim oni grają, wszyscy patrzyli tylko na tę zwycięską serię - powiedział po meczu Deng. - Więc to po prostu świetne uczucie, że to właśnie my jesteśmy tymi, którzy zakończyli tę passę, zanim udało im się pobić rekord - dodał.

Wszystkie wyniki:

Toronto Raptors - Atlanta Hawks 88:107 Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks 100:92 Charlotte Bobcats - Orlando Magic 114:108 Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 92:93 New York Knicks - Memphis Grizzlies 108:101 Chicago Bulls - Miami Heat 101:97 New Orleans Hornets - Los Angeles Clippers 91:105 Houston Rockets - Indiana Pacers 91:100 Oklahoma City Thunder - Washington Wizards 103:80 Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 117:120 San Antonio Spurs - Denver Nuggets 100:99 Utah Jazz - Phoenix Suns 103:88 Golden State Warriors - Sacramento Kings 98:105 Portland Trail Blazers - Brooklyn Nets 93:111