NBA. Efektowny wsad Olka Czyża w lidze letniej [WIDEO]

Olek Czyż zdobył osiem punktów w przegranym 68:113 przez jego Chicago Bulls meczu z Milwaukee Bucks. Polak w ostatnim meczu ligi letniej popisał się efektownym wsadem.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Czyż zagrał nieco ponad 16 minut, trafił trzy z siedmiu rzutów z gry i dwa rzuty wolne (na cztery próby), miał cztery zbiórki i blok, a także cztery faule i stratę. Było to drugi solidny mecz Polaka w lidze letniej w Las Vegas. W pierwszej kwarcie Polak popisał się niezwykle efektownym wsadem - przechwycił bezpańską piłkę, ruszył ostro na kosz między dwóch wysokich zawodników Bucks i dwoma rękoma z impetem wpakował piłkę do kosza.

Był to najbardziej efektowny moment Czyża w lidze letniej. Polak, który nie został wybrany w tegorocznym drafcie, poprzez rozgrywki wakacyjne starał się o angaż w najlepszej lidze świata. Swoją grą jednak nie zachwycił. W trzech pierwszych meczach grał krótko i chaotycznie, więcej szans dostał w spotkaniach z Clippers i Bucks, ale bardzo się nie wyróżniał.

W pięciu meczach w lidze letniej grał średnio po 12 minut, zawsze wychodził z ławki. Rzucał 4,6 punktu na mecz przy niskiej 35-procentowej skuteczności, miał 2,6 zbiórki i 1,8 straty na mecz, a jego Bulls przegrali cztery z pięciu spotkań.