NBA. Olek Czyż zadebiutował w lidze letniej

Pięć punktów w 10 minut zdobył Olek Czyż w swoim pierwszym meczu w lidze letniej NBA. Zespół Polaka, Chicago Bulls, uległ Boston Celtics 74:79.
Mierzący 201 cm Polak nie został wybrany w drafcie NBA, ale do najlepszej ligi świata próbuje dostać się poprzez rozgrywki letnie. Gra w Chicago Bulls, pierwszy mecz zaczął na ławce rezerwowych. Czyż po raz pierwszy na parkiecie pojawił się w drugiej kwarcie, później pojawił się pod koniec trzeciej kwarty. W sumie zagrał 10 minut, oddał dwa rzuty z dystansu (jeden trafił, drugi nie dorzucił), spudłował też cztery z sześciu rzutów wolnych.

Polak był aktywny w obronie, dobrze biegał do kontrataków, ale w jego grze była odrobina nerwowości, zdarzało mu się popełniać błędy, ale jak na pierwszy mecz w lidze letniej NBA zaprezentował się przyzwoicie. Do pięciu punktów dołożył dwie zbiórki oraz przechwyt, miał też faul i dwie straty. Co ważne, gdy Czyż przebywał na parkiecie Bulls wygrali ten fragment meczu różnicą 11 punktów.

Najlepszym zawodnikiem Bulls w meczu z Celtics był Jimmy Buttler, który rzucił 25 punktów, miał siedem zbiórek i trzy asysty. Najwięcej punktów dla zwycięskich Celtics zdobył E'Twaun Moore - 25.