NBA. Heat nie dogonili. Celtics ciągle w grze

Miami Heat w czwartej kwarcie zmniejszyli prowadzenie Celtics z 24 do ośmiu punktów, ale wygrać w Bostonie nie byli w stanie. W trzecim meczu finału Konferencji Wschodniej gospodarze zwyciężyli 101:91. W serii do czterech zwycięstw jest 2-1 dla Heat.
Celtics kontrolę nad meczem przejęli na przełomie pierwszej i drugiej kwarty, kiedy po serii 15 punktów z rzędu z sześciopunktowej straty wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie. Swoją dominację na parkiecie utrzymali także po przerwie. Na początku czwartej kwarty prowadzili nawet 24. punktami, ale Heat rozpoczęli pościg. Po trójkach Mike'a Millera oraz punktach z faulem Mario Chalmersa na trzy minuty przed końcem Heat tracili tylko osiem punktów. Na więcej gospodarze im nie pozwolili.

Kolejny świetny mecz w play-off zagrał 36-letni weteran Kevin Garnett, który miał 24 punkty i 11 zbiórek. Paul Pierce dorzucił 23, a Rajon Rondo zdobył 21 punktów i miał 10 asyst. - Oni wygrali dwa mecze u siebie, my zrobimy to samo - przekonywał Rondo.

34 punkty, osiem zbiórek i pięć asyst miał LeBron James, ale w końcówce był niewidoczny. W czwartej kwarcie miał cztery punkty i zbiórkę, a w ostatnich dwóch minutach przestrzelił rzut z dystansu i stracił piłkę, gdy Heat odrabiali straty. - Zawsze walczymy do końca. Staraliśmy się ich dogonić, ale ich przewaga była zbyt wysoka - mówił po meczu James.

Nieco mniej widoczny był Dwyane Wade, który rzucił 18 punktów (9/20 z gry). 14 punktów miał Mario Chalmers, 11 Mike Miller, a pozostałych dziewięciu graczy Heat zdobyło w sumie 12 punktów.

Rywalizacja w finałach konferencji toczy się do czterech zwycięstw. Heat nadal prowadzą, ale już tylko 2-1. Kolejny mecz tej serii w niedzielę.

Na zachodzie San Antonio Spurs prowadzą 2-1 z Oklahomą City Thunder. Mecz numer trzy w nocy z soboty na niedzielę. Transmisja na żywo od godz. 2.30 w Canal+ Sport.