NBA. Celtics o krok od awansu

Brandon Bass rzucił 27 punktów, a Boston Celtics pokonali Philadelphię 76ers 101:85 i w rywalizacji do czterech zwycięstw o awans do finału Konferencji Zachodniej prowadzą 3-2.

- Gdy grasz z takim rozgrywającym jak Rajon Rondo, piłka sama cię znajduje - mówił po meczu Bass. Podkoszowy Celtics aż 18 ze swoich 27 punktów rzucił w trzeciej kwarcie, gdy jego zespół odrobił sześć punktów straty i wyszedł na prowadzenie.

Dobry mecz Bassa był lekiem na problemy Celtics - Paul Pierce gra z kontuzją kolana (w poniedziałek rzucił 16 punktów), Ray Allen ma uraz kostki, a ramię Avery'ego Bradley'a nadaje się do operacji. Drugim strzelcem Celtics był Kevin Garnett (20 punktów), a Rondo miał 14 punktów i 13 asyst.

Najwięcej punktów dla Sixers rzucił Elton Brand - 19, a rezerwowy Lavoy Allen dołożył 12. Goście, po przyzwoitej pierwszej połowie, w drugiej byli tylko tłem dla Celtics.

W serii do czterech zwycięstw Celtics prowadzą 3-2. Mecz numer sześć w nocy ze środy na czwartek o godz. 2 polskiego czasu.