NBA. Los Angeles Clippers w drugiej rundzie! Dzięki rezerwowym

Najbardziej zacięta seria w pierwszej rundzie play-off dla Clippers. W niedzielę koszykarze z Los Angeles pokonali na wyjeździe Memphis Grizzlies 82:72 i awansowali do półfinału Konferencji Zachodniej.

Jedziesz do pracy? Sprawdź wyniki pozostałych meczów NBA play-off na m.sport.pl ?

Dwa punkty Chrisa Paula z linii rzutów wolnych 28 sekund przed końcem meczu były jedynymi w czwartej kwarcie zdobytymi w czwartej kwarcie przez pierwszo piątkowego zawodnika Clippers. Rezerwowi wygrali ekipie z Los Angeles ten mecz.

Po trzech kwartach zaciętej, twardej walki na granicy przepisów Grizzlies prowadzili punktem (56:55), ale ostatnie 12 minut zaczęli fatalnie. Clippers dzięki dobrej grze zmienników szybko odskoczyli na osiem punktów (66:58), a po trójce Mo Williamsa na siedem minut przed końcem odskoczyli na 10 punktów. Grizzlies próbowali odrabiać straty, ale mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, przez ostatnie sześć minut uciułali ich ledwie dziewięć i Clippers, którzy mądrze i efektywnie walczyli na obu tablicach, a w końcówce skutecznie wykonywali rzuty wolne zapewnili sobie zwycięstwo.

Grizzlies podobnie jak przed rokiem w drugiej rundzie play-off z Oklahomą City Thunder nieco zawiedli w meczu numer siedem. W niedzielę z Clippers nie byli w stanie nawiązać walki w ataku, zwłaszcza w czwartej kwarcie - trafili ledwie 32,5 procent rzutów, spudłowali wszystkie 13 prób z dystansu oraz dziewięć z 31 rzutów wolnych. Clippers wiele lepiej nie rzucali, ale w czwartej kwarcie dostali iskrę z ławki. Pięć punktów z rzędu rzucił Nick Young, dobrze grał Kenyon Martin, a deski czyścił Reggie Evans.

Najwięcej punktów dla Clippers rzucił Paul - 19, miał też dziewięć zbiórek i cztery asysty. Rezerwowi zdobyli połowę punktów drużyny z LA. Po 19 punktów dla Grizzlies zdobyli Marc Gasol i Rudy Gay.

Clippers po raz pierwszy od sześciu lat awansowali do drugiej rundy play-off, po raz trzeci w historii zespołu. O finał Konferencji Zachodniej zagrają z najlepszą drużyną po sezonie zasadniczym - Spurs. Pierwszy mecz we wtorek. Zespół z San Antonio w pierwszej rundzie łatwo poradził sobie z Utah Jazz, serię wygrał 4-0.

Do drugiej rundy awansowali Los Angeles Lakers ?