NBA. Druga wygrana Lakers

Kobe Braynt poprowadził Los Angeles Lakers do zwycięstwa nad Denver Nuggets w drugim meczu pierwszej rundy fazy play off. Bryant rzucił 38 punktów, ?Jeziorowcy? wygrali we własnej hali 100:104 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 2-0. Kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w Denver.

Podobnie jak w pierwszym meczu (103:88) Lakersi szybko wypracowali sobie przewagę. Koszykarze Denver w drugiej części spotkania zdołali odrobić siedmiopunktową stratę, ale z remisu cieszyli się tylko chwilę (36:36). Pięć oczek szybko dorzucił Bryant i gospodarze znów odskoczyli.

Po kilku pierwszych minutach trzeciej kwarty wydawało się, że marzenia gości o wygranej runęły. Koszykarze z Los Angeles zdobyli wtedy 14 punktów z rzędu i objęli najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu (71:52). Nuggets zdołali się jednak podnieść i tę część meczu kończyli ze stratą tylko siedmiu punktów.

W czwartej kwarcie goście nadal dążyli do odrabiania strat i w pewnym momencie przewagę Lakers udało im się zniwelować do czterech punktów (91:95). Mieli gospodarzy na wyciągnięcie ręki, ale Ty Lawson na niespełna trzy minuty przed końcem nie trafił rzutu za trzy punkty. Na dodatek kilkanaście sekund później zaliczył stratę na rzecz Bryanta, po której efektowny wsad zaliczył Andrew Bynum. Było po meczu.

- W swojej hali rywale na pewno zaprezentują się lepiej - powiedział po meczu Bryant. W całym spotkaniu lider Lakers trafił 15 z 29 rzutów z gry. W ataku wspierał go Bynum, który na swoim koncie zapisał 27 punktów. W Nuggets najskuteczniejszy był Lawson (25 punktów).

W dwóch innych wtorkowych meczach, Philadelphia 76ers pokonała na wyjeździe Chicago Bulls 109:92 (stan rywalizacji 1-1), a Boston Celtics, też poza własną halą wygrali z Atlantą Hawks 87:80 (1-1) .

NBA. Nets zaprezentowali nowe barwy i logo ?