NBA. Phoenix przegrało ze słabeuszem, 17 pkt. Gortata

Phoenix Suns wyraźnie już bez wiary w awans do play-offów, przegrali na wyjeździe z Sacramento Kings 113:116. W meczu z przedostatnią drużyną Konferencji Zachodniej Marcin Gortat zaliczył kolejne double-double w tym sezonie. Polak zdobył 17 punktów i zanotował na swoim koncie 11 zbiórek.

Goście mieli przewagę przez większość spotkania, która momentami sięgała nawet 11 punktów. Jeszcze na początku czwartej kwarty wynik brzmiał 98:88 dla Phoenix, jednak w ostatnich 12 minutach Sacramento wyraźnie przyspieszyło i zdołało dogonić rywali.

W samej końcówce Suns spudłowali aż cztery rzuty za trzy punkty (Channing Frye -3, Jared Dudley-1), za to gospodarze spokojnie wykorzystywali rzuty osobiste. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli trzema punktami, a do zwycięstwa poprowadził ich Marcus Thornton - zdobywca 24. punktów.

Marcin Gortat, który po raz drugi z rzędu, wyszedł w pierwszej piątce, znów był czołowym strzelcem zespołu. Polak bardzo skutecznie wykorzystywał podkoszowe podania od Steve'a Nasha (7/10 z gry), choć słabiej szły mu rzuty osobiste (tylko 3/8).

Center Phoenix skutecznie grał pod tablicami, gdzie zebrał 11 piłek, z czego aż 10 w defensywie. Miał także trzy faule i dwie straty. W trakcie, gdy Polak przebywał na boisku, bilans drużyny wyniósł niestety -6 punktów.

Liderami Suns byli w tym meczu Frye oraz Dudley - obaj zdobyli po 21 punktów. Pierwszy z nich grał jednak na bardzo słabej skuteczności, gdyż trafił tylko 8 na 18 rzutów z gry. 14 asyst na swoim koncie zanotował Steve Nash, który do tego wyniku dołożył jeszcze 13 punktów.

Dla Phoenix przegrana z jednym ze słabszych zespołów ligi oznacza w praktyce koniec szans na awans do fazy play-off. Na dziewięć meczów przed końcem sezonu Suns mają bilans 36-37, a ósme Memphis Grizzlies 41-33. Teoretycznie Suns mają jeszcze szansę wyprzedzić drużynę z Tennessee, jednak ciężko liczyć, że przegra ona wszystkie mecze do końca sezonu.

Polonia w Phoenix tworzy fanklub Marcina Gortata ?