NBA. 20. porażka Magic, Gortat za dwa

20. porażkę w obecnym sezonie ligi NBA ponieśli koszykarze Orlando Magic. W piątek ulegli na wyjeździe New Orleans Hornets 93:100. Marcin Gortat rzucił dwa punkty

Gortat spędził na parkiecie pięć minut i 20 sekund, wszystko w drugiej kwarcie. Polak trafił jeden z dwóch rzutów z gry - z podania Jameera Nelsona. Polak miał też dwie zbiórki, obie w ataku.

Bohaterem meczu i New Orleans Hornets był 29-letni David West - 40 pkt i 10 zbiórek. Po raz piąty w karierze osiągnął granicę 40 punktów, jego rekord życiowy wynosi 44. Hornets grali bez kontuzjowanego Chrisa Paula.

W ekipie Magic wyróżnili się lider Dwight Howard - 26 pkt i 10 zbiórek oraz Jameer Nelson - 19 pkt i 11 asyst.

Magic z bilansem 39. zwycięstw i 20. porażek zajmują drugie miejsce w konferencji wschodniej. Hornets (bilans 31-28) są na dziewiątej pozycji na zachodzie.

W niedzielę rywalem drużyny Marcina Gortata będzie lokalny rywal z Florydy - Miami Heat.