NBA. Nowitzki znalazł sposób na Magic

Orlando Magic przegrali na własnym parkiecie z Dallas Mavericks 85:95. Marcin Gortat w sześć minut rzucił cztery punkty i miał trzy zbiórki.

Magic grali dobrze dopóki dostarczali piłkę do Dwighta Howarda. Środkowy Magic sprawiał ogromne problemy wysokim graczom rywala. - To spory kłopot. Moglibyśmy próbować go podwajać, ale Magic mają świetny obwód i mogą nas łatwo wykończyć trójkami - mówił trener Mavericks Rick Carlisle. Magic swojej przewagi wykorzystać nie potrafili.

Mavs przegrywali po pierwszej połowie sześcioma punktami dlatego, że zupełnie niewidoczny był ich najlepszy zawodnik - Dirk Nowitzki. Niemiec przebudził się w trzeciej kwarcie, gdy rzucił 13 punktów. Mavs odżyli razem ze swoim liderem. W nieco ponad pięć minut ma przełomie trzeciej i czwartek kwarty rzucili 19 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie.

Oprócz Nowitzkiego do zdobywania punktów wziął się rezerwowy Jason Terry, dobrze skuteczne podania Jasona Kidda wykańczał ściągnięty z Washington Wizards Brendan Haywood. Na 1:20 przed końcem bardzo ważną trójkę trafił Kidd, a po chwili Terry trafił spod samego kosza po błędzie obrony Magic i Mavs wyszli na najwyższe prowadzenie w meczu (90:81).Magic próbowali trójkami zniwelować straty, ale i Rashard Lewis i Vince Carter pudłowali.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Mavericks był Nowitzki, który rzucił 23 punkty, po 16 dołożyli rezerwowy Terry i Caron Butler. W Magic29 punktow i 16 zbiórek zaliczył Dwaight Howard, po 16 punktów mieli Carter i Nelson. Tylko sześć punktów zdobyli rezerwowi Magic, 27 ich rywale z Dallas.

Marcin Gortat zagrał tylko w drugiej kwarcie. W sumie na parkiecie spędził pięć minut i dobrze wykorzystał szansę daną mu przez trenera Stana Van Gundy'ego. Polak dobrze radził sobie na deskach (trzy zbiórki), grał przytomnie w ataku. Raz dobił niecelny rzut, raz trafił z czystej pozycji z półdystansu, ale Van Gundy nie zdecydował się postawić na Polaka w drugiej połowie. Gortat zakończył mecz z czterema punktami i trzema zbiórkami.

Magic mają bilans 37 zwycięstw i 19 porażek i utrzymali drugie miejsce na wschodzie. Mavericks (34:21) są czwartą ekipą na zachodzie.

W niedzielę o godz. 19 Magic zmierzą się z najlepszą drużyną w NBA - Cleveland Cavaliers. Transmisję z meczu zaplanował Canal+.

Nuggets przerwali świetną serię Kawalerzystów z Cleveland ?