NBA. Nuggets pokonali Magic, trzy tysiące Lakers

Orlando Magic przegrali z Denver Nuggets 97:115. To ich piąta porażka w ostatnich siedmiu meczach, a przed nimi jeszcze dwa ciężkie wyjazdowe spotkania z rywalami z Konferencji Zachodniej. Marcin Gortat w 16 minut rzucił 2 punkty. Trzy tysiące zwycięstw w NBA mają na swym koncie Los Angeles Lakers, którzy w czwartek wygrali z Dallas Mavericks 100:95.
Zobacz przegraną Orlando i historyczny wyczyn Lakers na Z Czuba.tv »

Magic dzień wcześniej pokonali Sacramento Kings 109:88, a liderem był Dwight Howard, który zdobył 30 punktów i miał 16 zbiórek. W środę środkowy ekipy z Florydy miał ogromne problemy w ataku. Trafił tylko jeden z siedmiu rzutów z gry, rzucił w sumie tylko osiem punktów, miał 13 zbiórek

Marcin Gortat dostał szansę w drugiej kwarcie. Szybko zdobył dwa punkty, ale potem był niewidoczny. Trener Stan Van Gudy sięgnął po Polaka jeszcze w czwartej kwarcie, gdy wynik był rozstrzygnięty. W sumie Gortat w 16 minut rzucił dwa punkty, miał dwie zbiórki, stratę i faul.

Magic prowadzili po pierwszej połowie trzema punktami (53:50), ale kompletnie zawalili trzecią kwartę. Denver zaczęło drugą połowę od 12 punktów z rzędu dzięki trójkom Arona Afflalo i Carmelo Anthony'ego, później do zdobywania punktów dołączył się jeszcze rozgrywający Chauncey Billups i na początku czwartej kwarty gospodarze mieli 20-punktową zaliczkę (94:74). Magic nie mieli na to odpowiedzi.

27 punktów dla zwycięzców zdobył Anthony, 24 dołożył Billups. Najwięcej w Magic - 28 punktów rzucił Matt Barnes (to jego rekord sezonu). Zawiedli liderzy - Rashard Lewis miał tylko sześć punktów, a Jameer Nelson i Howard po osiem. W meczu nie zagrał kontuzjowany Vince Carter.

- Nasze straty były okropne. Daliśmy się zdominować we wszystkich aspektach gry. Jeśli nie będziemy potrafili uruchomić Lewisa i Nelsona, będziemy mieć spore problemy - mówił po meczu Van Gundy.

Magic z bilansem 26 zwycięstw i 13 porażek są na trzecim miejscu w Konferencji Wschodniej. Nuggets (25-14) zajmują czwartą lokatę na zachodzie.

Dla Magic mecz w Denver to nie koniec podróży po zachodnim wybrzeżu. W piątek zespół Marcina Gortata zmierzy się z Portland Trail Blazers, a w poniedziałek po raz pierwszy w tym sezonie z mistrzami NBA Los Angeles Lakers.

NBA. Durant objawieniem sezonu! 'Jak połączenie Jordana z Pippenem'
Historyczny mecz w Dallas

Los Angeles Lakers pokonali w Dallas miejscowych Mavericks 100:95 i są pierwszym zespołem w historii ligi, który wygrał trzy tysiące meczów. Mistrzów NBA do zwycięstwa poprowadził środkowy Andrew Bynum, który rzucił 20 punktów i miał 11 zbiórek. Kobe Bryant grał z kontuzjowanymi plecami, rzucił tylko 10 punktów (najmniej w sezonie), ale w decydujących momentach nie zawodził. 28 sekund przed końcem przy remisie 95:95, trafił ważny rzut z półdystansu, a Lakers nie oddali prowadzenia do końca.

Czwartkowy mecz był też szczególny dla Dirka Nowitzkiego. Niemiec jest 34 graczem w historii ligi, który w karierze zdobył 20 tysięcy punktów. Magiczną barierę Nowitzki przekroczył na początku czwartej kwarty po rzucie z półdystansu. 31-letni Niemiec gra w NBA już 12 lat, rozegrał w sumie 876 meczów.