NBA. Dobry mecz Gortata na koniec roku

Dziewięć punktów i siedem zbiórek zaliczył Marcin Gortat w ostatnim meczu Orlando Magic w 2009 roku. Zespół Polaka pokonał we własnej hali Milwaukee Bucks 117:92.

Gortat na parkiecie pojawił się już w szóstej minucie meczu, bo szybko dwa faule złapał podstawowy środkowy Magic - Dwight Howard. Tuż po wejściu Polak zablokował wchodzącego pod kosz Brandona Jenningsa. Dobrze grał w obronie, przejmował po zasłonach i zastawiał deskę. Swoje pierwsze punkty zdobył po dobitce rzutu Vince'a Cartera. Tuż przed końcem pierwszej kwarty Polak znów punktował - tym razem dostał dobre podanie od wchodzącego wzdłuż linii końcowej Jasona Williamsa.

Drugą kwartę Magic zaczęli znów z Howardem, ale lider Magic szybko złapał trzeci faul i do końca pierwszej połowy na parkiecie był Gortat. Środkowy z Łodzi dobrze współpracował z rozgrywającym Jameerem Nelsonem, po jednej z ich dwójkowych akcji Gortat zdobył łatwe punkty spod kosza.

W drugiej połowie Polak grał na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Magic powiększyli wtedy przewagę z pięciu (72:67) do 15 punktów (91:76), której nie oddali do końca meczu. Gortat dostał świetne podanie w kontrze od Jasona Williamsa, zdobył dwa punkty i dołożył jeszcze jeden z linii rzutów wolnych, bo przy rzucie był faulowany przez Andrew Boguta

Polak w sumie w ciągu 24 minut rzucił dziewięć (4/6 z gry, 1/3 z wolnych), miał siedem zbiórek (trzy w ataku), miał dwa bloki (oba na Jenningsie) i stratę. To najlepszy mecz Gortata w grudniu. Polak był bardzo aktywny na tablicach, straszył blokiem niższych zawodników Bucks, którzy unikali wchodzenia pod kosz lub rzucali wysokim lobem nad Gortatem. - Marcin Gortat robił świetną robotę w obronie, zwłaszcza na zasłonach, bardzo pomagał tym niższym zawodnikom - chwalili Gortata komentatorzy telewizji Sun Sports Florida.

Magic wygrali spokojnie mecz z będącymi jedną z niespodzianek sezonu Bucks. Najlepszym strzelcem ekipy z Orlando Bbył Vince Carter, który rzucił 25 punktów. Dwight Howard, który grał przez faule tyle co Gortat (24 minuty) zdobył 17 punktów i miał 10 zbiórek. W Bucks najskuteczniejszy był Jennings, który rzucił 20 punktów.

Magic z bilansem 23-8 zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej tuż za prowadzącymi Cleveland Cavaliers.

No to Fru! Gortat stał się 'Wielkim Przepłacanym Wielkoludem'? Wyniki środowych meczów NBA:

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 106:101

Indiana Pacers - Mepmphis Grizzlies 110:121

Orlando Magic - Milwaukee Bucks 117:92

Toronto Raptors - Charlotte Bobcats 107:103

New Jersey Nets - New York Knicks 104:95

New Orleans Hornets - Mimi Heat 95:91

Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 103:107

Phoenix Suns - Boston Celtics 116:98