Magic rozgromili Pacers, epizod Gortata

Po dwóch porażkach z rzędu Orlando Magic wreszcie wygrali. Zespół Marcina Gortata pokonał Indianę Pacers 135:111. Polak pojawił się na parkiecie na niespełna pięć minut, zaliczył zbiórkę i blok.

Gortat: NBA to także polityka ?

Mimo, że Magic od początku spotkania dominowali i prowadzili wysoko, trener zdecydował się wpuścić Gortata dopiero na ostatnie 4 minuty i 44 sekundy. Orlando wygrywało już wtedy 126:100. Polak zaczął od udanej akcji w obronie - zablokował Roy'a Hibberta. Później jeszcze zebrał piłkę w ataku i oddał niecelny rzut.

Lepiej spisywali się inni rezerwowi, którym Stan Van Gundy dał pograć dłużej. Mógł sobie na to pozwolić, bo już po pierwszej kwarcie Magic prowadzili 36:18. Później największe gwiazdy Orlando mogły odpocząć, ale rezerwowi byli bardzo skuteczni. Aż ośmiu zawodników zespołu Stana Van Gundy'ego zakończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Howard z Indianą zagrał niecałe 30 minut, ale to Tony Battie był jego pierwszym zmiennikiem. Rywal Gortata o miejsce w składzie zagrał ponad 16 minut, zdobył 13 punktów i zaliczył 8 zbiórek.

Najskuteczniejszy w zespole Orlando był wracający po kontuzji Mickael Pietrus. Rzucił 27 punktów i zebrał 10 piłek, Lewis dorzucił 24 punkty, Howard zakończył mecz z 22 punktami i 10 zbiórkami. Dla Pacers 23 punkty rzucił T.J. Ford.

Po wygranej z Indianą Magic umocnili się na trzecim miejscu w Konferencji Wschodniej. Mają na koncie 34 wygrane i 10 porażek.

Lakers przegrali z Bobcats

Niespodzianką wtorkowych meczów była porażka najlepszych na Zachodzie Los Angeles Lakers z Charlotte Bobcats po dwóch dogrywkach. Mecz mógł się rozstrzygnąć po czterech kwartach, ale na 14 sekund przed końcem Derek Fisher rzutem za trzy punkty doprowadził do dogrywki. W dodatkowym czasie gry punkty dla Lakers zdobywali tylko Kobe Bryant (w całym meczu 38 punktów) i Andrew Bynum (24 punkty, 14 zbiórek, 6 bloków), ale na świetnie prowadzonych przez Raymonda Feltona (21 punktów, 11 zbiórek, 9 asyst) Bobcats to było za mało.