Magic rozstrzelali Kings, momenty Gortata

Marcin Gortat zdobył 4 punkty i miał 5 zbiórek, a jego Magic rozgromili na wyjeździe Sacramento Kings 139:107.

Stan Van Gundy mimo kilkunastopunktowego prowadzenia, nie dał zbyt wielu szans Gortatowi. Polski środkowy pojawił się na parkiecie tradycyjnie na przełomie pierwszej i drugiej kwarty, kiedy dał odpocząć gwieździe Magic - Dwightowi Howardowi. W swoim pierwszym wejściu Gortat zdobył dwa punkty (po rzucie z półdystansu), zebrał jedną piłkę w obronie i dwukrotnie faulował.

Po raz drugi środkowy z Łodzi wyszedł na parkiet w czwartej kwarcie. Ale nic specjalnego nie pokazał. Solidnie walczył o zbiórki, zdobył punkty spod kosza, ale piłka trafiała do niego rzadko, bo świetnie dysponowani byli strzelcy z dystansu.

W sumie Gortat spędził na parkiecie 12 minut, zdobył cztery punkty (2/3 z gry, przestrzelił jeden rzut wolny), miał pięć zbiórek w obronie, cztery faule i stratę.

Magic wygrali swój 31. mecz w sezonie oraz ustanowili nowy rekord NBA w rzutach z dystansu. Koszykarze Stana van Gundyego trafili aż 23 trójki. Do tej pory rekord należał do Toronto Raptors, którzy w meczu z Philadelphią 76ers trafili 21 razy z dystansu. Dla Magic trójki nie trafili tylko grający pod samym koszem Battie, Gortat i Howard.

Magic pewnie prowadzili przez całe spotkanie. Już po pierwszej kwarcie prowadzili 41:29, rzucali z fantastyczną skutecznością (ponad 60 proc.) i nie mieli problemów ze zwycięstwem z jedną z najgorszych drużyn Konferencji Zachodniej. Ekipa z Orlando utrzymała drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, tuż za Cleveland Cavaliers, którzy we wtorek pokonali Memhis Grizzlies 102:87, a LeBron James zaliczył swoje 19 triple-double w karierze (30 punktów, 11 zbiórek, 10 asyst).

Najskuteczniejszym graczem meczu był Dwight Howard. Środkowy Magic zdobył 25 punktów, miał 15 zbiórek, a 23 punkty (5/5 za trzy) i 11 asyst miał Jameer Nelson. Dla Kings najwięcej punktów zdobył Kevin Martin - 30.

Magic czekają jeszcze dwa trudne mecze na zachodzie. W piątek zagrają z najlepszymi w lidze Los Angeles Lakers, a dzień później czeka ich spotkanie z Denver Nuggets.