25
24
14
85
Dwight Howard zagrał jeden z najlepszych meczów odkąd przeszedł do Los Angeles Lakers, a jego zespół pokonał Phoenix Suns 91:85. Marcin Gortat rzucił cztery punkty i miał siedem zbiórek. Tyle samo punktów miał Kobe Bryant, który zagrał najgorszy mecz w karierze jako zawodnik pierwszej piątki.
Polak trafił na samym początku meczu spod samego kosza, potem zapakował do niego piłkę, ale później już tylko pudłował. W meczu nie trafił aż sześciu z ośmiu rzutów z gry, miał trzy straty i trzy faule. Zagrał 21 minut i zebrał siedem piłek (jedną w ataku), ale miał spore problemy w grze przeciwko Howardowi, zwłaszcza w walce o piłkę na obu tablicach.

Trener Lindsey Hunter, widząc problemy Gortata, postawił na weterana Jermaine O'Neala. To z nim na parkiecie Suns zatrzymali Lakers w trzeciej kwarcie na zaledwie dziewięciu punktach, to on był na parkiecie w końcówce spotkania. Zagrał 27 minut, rzucił 12 punktów, miał 13 zbiórek i pięć bloków.

Lakers wygrali z Suns mimo katastrofalnego meczu Kobe Bryanta w ataku. Lider Lakers nie radził sobie w grze przeciwko P.J. Tuckerowi. Spudłował siedem kolejnych rzutów z gry, do kosza trafił tylko raz - 2:12 przed końcem meczu zebrał piłkę w ataku i rzucił celnie z trzech metrów. Trafił też dwa rzuty wolne i mecz zakończył z czterema punktami - to jego najgorszy ofensywnie mecz w karierze biorąc pod uwagę spotkania, w których zagrał ponad 30 minut. Nigdy też nie rzucił mniej punktów, gdy mecz zaczynał w pierwszej piątce. Bryant miał też aż osiem strat, ale i dziewięć asyst.

Lakers wygrali dzięki dobrej obronie w czwartej kwarcie i skutecznej grze pod koszem Howarda oraz Antawna Jamisona. Środkowy, który w ostatnich tygodniach narzekał na uraz barku, przeciwko Suns trafił osiem z 15 rzutów z gry, zdobył 19 punktów i miał 18 zbiórek. To jeden z jego najlepszych meczów odkąd trafił do Lakers. Dobrze zagrał także Jamison, który dołożył 10 zbiórek (cztery w ataku) i 19 punktów. 17 punktów, osiem zbiórek i cztery przechwyty miał Metta World Peace.

Suns przegrali, mimo że w trzeciej kwarcie przez blisko osiem minut nie pozwolili rywalom na celny rzut z gry i wyszli na sześciopunktowe prowadzenie (71:65). Bardzo słabo zagrał motor napędowy drużyny - Goran Dragić. Słoweniec trafił tylko trzy z 12 rzutów z gry, miał siedem punktów i sześć asyst, a w końcówce, gdy Lakers odrobili straty i wyszli na prowadzenie, był niewidoczny. Najwięcej punktów dla Suns rzucił Michael Beasley - 18, a Luis Scola zaliczył double-double (15 punktów, 11 zbiórek).

Była to czwarta porażka z rzędu Suns. Zespół Gortata z bilansem 17 zwycięstw i 36 porażek zajmuje ostatnie miejsce na zachodzie. Lakers (25-28) są na 10. miejscu. Dla Phoenix był to ostatni mecz przed przerwą na Weekend Gwiazd. Lakers zagrają jeszcze w czwartek derbowy mecz z Clippers.