NBA. Beasley błyszczał, Gortat nie zachwycił

Zwycięstwem z Denver Nuggets 88:72 koszykarze Phoenix Suns zakończyli okres przygotowawczy. Gwiazdą zespołu był Michael Beasley, który rzucił 29 punktów i miał 10 zbiórek.
Marcin Gortat tego meczu nie zaliczy do udanych. Trzy dni po perfekcyjnym spotkaniu z Golden State Warriors, gdzie Polak nie miał ani jednego pudła, dobrze zbierał i był najlepszym zawodnikiem drużyny, w ataku nie błyszczał. W 26 minut oddał osiem rzutów, z których trafił dwa - trzykrotnie został zablokowany, pudłował nawet przy dobitkach własnych rzutów, nie trafił obu rzutów wolnych. Miał za to osiem zbiórek (trzy w ataku), asystę oraz blok.

Suns wygrali, bo świetny mecz zagrał Michael Beasley. Zawodnik, co do którego w Phoenix mają wielkie oczekiwania, wreszcie zagrał jak na numer dwa draftu z 2008 roku przystało - rzucił 29 punktów trafiając 13 z 21 rzutów z gry, w tym trzykrotnie za trzy. Wykorzystywał zasłony, ale potrafił sam znaleźć sobie pozycję do rzutu. Grał odważnie i skutecznie.

Suns wygrali także dlatego, że wykorzystali słabość rywali. Nuggets popełnili aż 26 strat, z czego 10 w samej pierwszej kwarcie. Koszykarze z Denver pudłowali niemiłosiernie - w meczu trafili ledwo 31 z 85 rzutów, a w trzeciej kwarcie, gdy Suns powiększyli przewagę uciułali 11 punktów. Najwięcej punktów dla Nuggets rzucił Jordan Hamilton - 15, a 12 miał Kenneth Farried. W meczu nie zagrali skrzydłowi Andre Iguodala i Danilo Gallinari.

W Suns do 29 punktów Beasley'a 13 dołożył Goran Dragić (miał też sześć asyst), a 10 rezerwowy Shannon Brown. W meczu nie zagrali narzekający na drobne urazy P.J. Tucker i Jermaine O'Neal, na parkiet nie weszli także Kendall Marshall i Diante Garrett.

Był to ostatni sparing Phoenix Suns przed rozpoczynającym się 30 października sezonem NBA. Koszykarze z Arizony wygrali cztery z siedmiu meczów przedsezonowych. Rozgrywki rozpoczną 31 października meczem z Golden State Warriors we własnej hali.