Oceniono 1 raz 1

A najgorszy jak zawsze Gortat........

• internauta2013

Oceniono 1 raz -1

dlaczego o zwycięzcach piszecie że mieli problemy a o przegranych że wspaniale grali przez trzy kwarty. ( jak w dowcipie Rudi Schuberta o traktorze - nie trzeba mówić się że się jedno koło w traktorze zepsuło, trzeba mówić że trzy są dobre.) Tymczasem to siatkarze pokazują co to jest walka do końca, a koszykarze tą czwartą część meczu spartaczyli - na takim poziomie nie może być tak dużej różnicy w postawie dwóch niby równorzędnych drużyn - i dlatego ocena koszykarzy powinna być negatywna.

• mniklasp

kibicuje Lakers od 20 lat z tej racji ze to jest moja druzyna lokalna, widzIalem Jak Wielu jak Gasol gra , Jednak Polska mogla wygrac ten mecz

• skiba17

Oceniono 5 razy 3

Wiadomo, z Hiszpanią raczej nie mieliśmy szans, ale wystarczyło nie podkładać się z Izraelem i pewnie byłby ćwierćfinał.

• adonis79

Oceniono 12 razy 6

Mecz zawalił trener Taylor złymi decyzjami personalnymi w 4 kwarcie, jak można było pozwolić grać Koszarkowi ???? Zawsze twierdziłem że Gortat nie powinien być powoływany do tej kadry,nic nie wnosi do gry a ma sie za wielkiego lidera,wydaje mi się że on psuje atmosferę w tej grupie.

• mrharp69

Oceniono 14 razy 10

Wszyscy napierd.....ają jak w bęben w Gortata jakby to on był odpowiedzialny za wszystkie niepowodzenia naszej drużyny.Tymczasem to gów...o prawda.Każdy prawdziwy kibic kosza oglądający mecze NBA wie,że poziom gry Marcina w reprezentacji Polski i lidze NBA jest taki sam-mocno średni.
    Marcin Gortat nie był,nie jest i nie będzie zbawicielem polskiej koszykówki.
    Ale i tak jest najlepszym polskim centrem-dopiero teraz detronizuje go Karnowski,ale kto poza nim-nie ma nikogo sensownego na tej pozycji,może Hrycaniuk-na pewno nie,przepaść i długo,długo,długo nic-taki jest stan polskiej koszykówki.
    Poza tym co to za porównanie Gortata do Gasola-Marcin jest ciężko pracującym średniakiem a Pau Gasol to geniusz,najlepszy center ostatniej dekady we wszechświecie.
    Dlatego podziękujmy naszym koszykarzom za walkę,naprawdę pokazali co mieli najlepszego i dlatego mordy w kubeł NIEDZIELNI KIBICE,idźcie spać bo jutro grają siatkarze,a pojutrze skoki narciarskie.

• nocioni

Oceniono 10 razy 6

największa korzyść tego meczu ? - ostatni występ w kadrze Gortata (oby!)
    minus dla Taylora że w podbramkowej sytuacji nie zaryzykował zmiany tragicznego Koszarka na Skibniewskiego,
    Ponitka więcej szumu niż pożytku

• mr_gm

Oceniono 7 razy 5

Mecz koszykówki to 4 kwarty nie 1, 2, ani 3, więc nie ma znaczenia, jak grali tylko jak zakończyli mecz. To tak jakby Gibraltar strzelił nam bramkę w 1 minucie a potem stracił 8 i po meczu twierdził, że świetnie grał przez 5 minut.

• marcin5050

Oceniono 6 razy -2

ciekawe, czy gdyby w ostatniej minucie 3 kwarty 55:52 rzucili jeszcze dwójkę (a to spokojnie mogli), i na przerwę zeszli nie z 55:55, a 57:52...A Gortat? trochę jak Messi na mistrzostwach świata, niby w składzie był, ale pożytek raczej przeciętny,,,

• pilot.tv

Oceniono 13 razy -1

I po Eurobaskecie. Głupcy wierzyli, ze pokonamy Hiszpanie.

• Zbyszek Przybyła

Oceniono 21 razy 19

Jak można być centrem i nie grać tyłem do kosza, jak widzę jak Gortat gra tyłem i nagle odwraca się i rzuca z odchylenia to jak bym widział zawodnika który dopiero zaczyna przygodę z koszykówką, przecież on tych gości powinien rozje... pod tym koszem :>

• eldorius

Oceniono 16 razy 12

Brawo chłopaki!!! Kto walczył to walczył. Gdyby wybierano najgorszego pod każdym względem koszykarza, to nikt nie miałby szans prześcignąć Gortata. :)

• darkil

Oceniono 2 razy 0

Przyjemnie było ogladać trzy kwarty. Cóz z tego.... Jak zwykle jaja w polskiej koszykówce mają tylko trzenerzy na boisku natomiast wystepują polskie baby bez charakteru i ja............. Czyli zmiana trenerów nie wniesie nic.... trzeba zmienić mentalność tych co grają, tak jak u siatkarzy.......

• scoobydoo1943

Oceniono 18 razy 16

Duzy sukces jak na nasza druzyne, tak skomentuje sam udzial w 1/8 finalu.
    Hiszpanie mimo chwilowych klopotow i tak sa lepszym zespolem.
    Wycieczki komentatorow w strone Gortata jako "polskiej gwiazdy NBA" sa raczej przesadzone.

• the-voice-of-reason

Oceniono 26 razy 10

Biorąc pod uwagę stan polskiego basketu, który jest tragiczny to Taylor wywozi z Francji bardzo dobre wrażenie. Wycisnął z tych ludzi co się dało, oprócz Gortata oczywiście. Bo to zawsze był drewniak, tylko mocny w gadce. Ogółem polska koszykówka nie ma perspektyw.

• cxubmsqq1

Oceniono 37 razy 23

Polska zagrala na tych ME o wiele lepiej niz na poprzednich, gdzie wygrala raptem jeden mecz. Jest postep.

Nie ma tez Polska 'kompleksu Hiszpani', p. redaktorze. Jest on niej od wielu/wielu lat slabsza wiec ... przegrywa. Czy mamy kompleks amerykanski? A kiedy z nimi wygralismy ostatnio? Polska druzyna to obecnie europejski 'sredniak'.

Krytykowany Gortat takze zagral o niebo lepiej niz 2 lata temu! Zupelnie nie rozumiem krytyki tego zawodika - przeciez on NIGDY nie byl jakims asem NBA! Polscy zakompleksieni komentatorzy/kibice uwazaja, iz jest on KIMS w NBA. KIMS to jest Gasol, nie Gortat!

Sfrustrowany spec GW Cegielski (czy jak mu tam) pisal kilka dni temu, iz Polska ma szanse na I miejsce w grupie... Potem gralismy z Izraelem.... Takie 'chciejstwo', brak obiektywizmu dmuchanie balonu jest bez sensu. Jak rowniez wyzywanie sie teraz na Gortacie! On byl, jest i bedzie o klase gorszy od Hiszpana!

• Cougar Krysia

Oceniono 19 razy 3

a czego sie spodziewali? a koszarek to b. słaby zawodnik - bylby regularnie osmieszany na wielu amatorskich boiskach; trener pwoienien dac wiecej grac czarnemu Polakowi

• badziewiak66

Oceniono 16 razy 10

Strach pomyśleć co by było gdyby Hiszpanie nie byli w przebudowie. Gremia decyzyjne postawiły w Polsce na siatkówkę i reszta gier zespołowych jest w ogóle nie brana pod uwagę. Ręczna jeszcze ciągnie resztkami złotego pokolenia. PO ME, po odejściu Jureckich, Bieleckiego, Szmala, Lijewskich ta epoka się skończy i przez następne 50 lat Polacy będą wspominać "tamte" chwile.
    Te trzy kwarty przypominają mi skecz Laskowika z Bolkiem. Proszę więc nie siać defetyzmu. Jak to brzmi : trzy dobre kwarty !

• Oceniono 52 razy 42

Szkoda, że przegraliśmy mecz z Hiszpanią na własne życzenie. Zdecydował o tym początek czwartek kwarty - w jednej akcji Zamojski sfaulował trzy razy pod rząd! Przez to cała drużyna wypadła z rytmu!
    Gdzie była nasza polska gwiazda NBA w najważniejszym meczu na Eurobaskecie?! Marcin Gortat w tym spotkaniu był cieniem samego siebie (jak i w całym turnieju). W ciągu 26 minut rzucił 9 punktów i miał 2 zbiórki. WSTYD! Dla porównania Pau Gasol (też gra w NBA) rzucił Gortatowi 30 punktów (6/7 za 3 pkt). Niestety, Marcin nie pokazał, że gra na poziomie najlepszej ligi świata.
    Brawa dla naszych koszykarzy za postawę mistrzostwach Europy - pokazali walkę, charyzmę, pomysł na grę. Mamy wielki potencjał w młodych koszykarzach - warto to wykorzystać w kolejnych latach!

• spectator_zm

Oceniono 63 razy 39

No i koniec Eurobasketu dla nas. Zresztą tylko naiwni głupcy mogli uwierzyć, ze można pokonać Hiszpanię.
    Nie chcę więcej oglądać w reprezentacji Marcina Gortata. To wielki wstyd, by tak doświadczony, grający regularnie w NBA gracz wypadał tak blado na tle już nie tylko Gasola (przepaść, lata świetlne), ale młodszych i niedoświadczonych kolegów z reprezentacji. Pau Gasol był prawdziwą gwiazdą i wielkim liderem reprezentacji Hiszpanii w dzisiejszym meczu. Marcin Gortat był kulą u nogi, hamulcowym i psychicznym obciążeniem dla pozostałych naszych graczy. Niech spada na bambus!

• rulz007

Oceniono 30 razy 12

Gortat dno! a ten pan który w niecałą minutę załapał trzy faule, niech wraca do szkoły..

• kieja

Oceniono 78 razy 68

Brawo za 3 wspaniałe kwarty!!!!! Nie rozumiem gdzie się podziało doświadczenie - Gortat, nasz 'lider' wyglądał jak zagubione dziecko, Koszmarek w tym meczu nie dość, że zagubiony, to przestraszony (całe szczęscie, że był AJ). Młodzi Karnowski i Ponitka mimo wydawałoby się przepaści w doświadczeniu zaprezentowali się o niebo lepiej. Gasol pokazał Gortatowi jak się powinien zachować lider i poprowadził Hiszpanię do zwycięstwa.