Sport.pl

EuroBasket. Co mówią liczby? Hiszpanie lepsi w ofensywie, Polacy w defensywie [INFOGRAFIKA]

Reprezentacja Polski zagra w sobotę z Hiszpanią o ćwierćfinał mistrzostw Europy. Sprawdziliśmy, jak statystycznie prezentowały się oba zespoły w fazie grupowej. Hiszpanie mają najlepszą ofensywę w całym turnieju, nikt nie rzucił więcej punktów. Ale obronę naszego zespołu trudniej sforsować. Zespoły, które grają przeciwko nam, mają większą trudność w trafianiu do kosza. Relacja z meczu od godz. 18.30 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.
Hiszpanie tak samo jak Polacy zakończyli fazę grupową z trzema zwycięstwami i dwiema porażkami na koncie. W pięciu meczach rzucili 448 punktów i żaden zespół na całym turnieju nie może pochwalić się takim dorobkiem. Polacy rzucili 367 punktów, co daje im 15. miejsce pod tym względem.

Hiszpanie są drugim najskuteczniejszym zespołem, jeśli chodzi o rzuty z gry. Trafiają 52 proc. rzutów. Polacy rzucają ze skutecznością 45.7 proc i jest to 11. wynik w turnieju.

Jeśli weźmiemy jednak pod uwagę liczby mówiące o grze defensywnej obu zespołów, to Polacy wypadną lepiej. Stracili mniej punktów niż Hiszpanie i nasi rywale mieli mniejszą skuteczność rzutów z gry niż przeciwnicy Hiszpanów. Nasza reprezentacja ma siódmy najlepszy wynik pod tym względem, a Hiszpanie plasują się na 15. pozycji. Lepiej też wypadamy w statystyce zbiórek. Zebraliśmy 183 piłki (8. miejsce), a Hiszpanie 145 (9. miejsce).

Porównaliśmy też osobno najbardziej doświadczonych zawodników obu zespołów. Pau Gasol wypada zdecydowanie lepiej od Marcina Gortata. Ale może najlepszy mecz w turnieju jeszcze przed Marcinem?

Czy Polacy wygrają z Hiszpanią w 1/8 finału Eurobasketu?
Więcej o:
Komentarze (5)
EuroBasket. Co mówią liczby? Hiszpanie lepsi w ofensywie, Polacy w defensywie [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
  • plkibic

    Oceniono 18 razy 14

    Takie porównywanie to zwykła dywagacja. Jeżeli graliby z tymi samymi zespołami to miałoby jakiś sens, ale Hiszpanie mieli trudniejsza grupę, a poradzili sobie w niej lepiej niż my. Co prawda bardzo bym chciał, żeby Polska wygrała, ale do tego będzie potrzeba wspanialej gry całej drużyny i małego cudu. POLSKA!

  • jaro221

    Oceniono 9 razy 7

    Nie "czy wygrają" tylko MUSZĄ!!! Ole

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX