Koszykówka - Puchary Europejskie

• A miało być tak pięknie. Ogromna przewaga zmarnowana. Legia rozbita w Hiszpanii

A miało być tak pięknie. Ogromna przewaga zmarnowana. Legia rozbita w Hiszpanii

19 punktów zaliczki z pierwszego meczu nie wystarczyło koszykarzom Legii Warszawa do awansu do półfinału Pucharu Europy FIBA. W rewanżowym, wyjazdowym spotkaniu z Surne Bilbao legioniści zostali stłamszeni i rozgromieni 53:81. Faworyt z Hiszpanii pobił rekord, jeśli chodzi o odrobienie strat w pucharowym dwumeczu tych rozgrywek.

• Wielkie zwycięstwo Legii w ćwierćfinale Pucharu Europy! Faworyt bez szans

Wielkie zwycięstwo Legii w ćwierćfinale Pucharu Europy! Faworyt bez szans

Świetne obrona i skuteczność za trzy punkty dały koszykarzom Legii Warszawa imponujące zwycięstwo 83:64 z Surne Bilbao w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Europy FIBA. To duże osiągnięcie legionistów, bo zwycięstwa polskich drużyn z hiszpańskimi zdarzają się od wielkiego dzwonu. Rewanż za tydzień i jeśli warszawianie wyeliminują rywali z Bilbao, będzie można mówić o sensacji.

• Legia zagrała świetną połowę w Lidze Mistrzów. A potem przyszła czwarta kwarta
  • FC Barcelona rezygnuje z wylotu do Rosji na mecz. 'Nie ma żadnego sensu'
  • Stelmet w EuroCup obrywał, obrywał, ale awansu jeszcze nie przegrał!

Stelmet w EuroCup obrywał, obrywał, ale awansu jeszcze nie przegrał!

Sześć przegranych spotkań z rzędu nie przekreśliło szans koszykarzy zielonogórskiej drużyny na awans do drugiej fazy grupowej EuroCup. Może po jednym sukcesie nie wypada jeszcze wybiegać myślami do kolejnych. Fakty są jednak takie, że na dole tabeli grupy F zostały trzy drużyny: Stelmet, Buducnost Podgorica, Ventspils BK. I najprawdopodobniej jednej z nich uda się misja awans. Żeby zostać w grze o drugą fazę, Stelmet musi wygrać za tydzień w Podgoricy i liczyć na korzystne dla siebie wyniki z innych hal.

• Wreszcie szczęście w szatni Stelmetu! 'Piłka zaczęła wpadać'

Wreszcie szczęście w szatni Stelmetu! "Piłka zaczęła wpadać"

Czy nowy trener Saso Filipovski już wyciągnął drużynę Stelmetu Zielona Góra z zapaści? - Pracujemy tak samo ciężko jak wcześniej. Ale nie da się ukryć, że jest nowy kapitan na statku i wprowadza swoją filozofię - odpowiedział skrzydłowy Quinton Hosley. We wtorek Filipovski z ławki i Hosley z boiska poprowadzili Stelmet do pierwszej w sezonie wygranej w Eurocup - 84:77 z PAOK-iem Saloniki.

• Stelmet zrywa z siebie łatkę Europejczyka do bicia!

Stelmet zrywa z siebie łatkę Europejczyka do bicia!

Agresywna obrona i bardzo dobra skuteczność rzutów dały koszykarzom Stelmetu Zielona Góra pierwszą wygraną w walce o Puchar Europy. We wtorek w zielonogórskiej arenie CRS wicemistrzowie Polski pokonali PAOK Saloniki 84:77.

• Euroliga od kuchni. Jak PGE Turów debiutuje w Europie

Euroliga od kuchni. Jak PGE Turów debiutuje w Europie

Ile kilometrów przejechaliby koszykarze PGE Turowa Zgorzelec, gdyby na mecze jeździli autokarem, ile kilogramów lodu potrzeba na każdy mecz, a ile metrów taśmy zabezpieczających wykorzystują fizjoterapeuci - oto kulisy debiutanckiego sezonu PGE Turowa Zgorzelec w Eurolidze.

• Euroliga. PGE Turów zerwie Koniczynki?

Euroliga. PGE Turów zerwie Koniczynki?

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w czwartkowy wieczór rozpoczną rundę rewanżową fazy grupowej w Eurolidze. Do Lubina przyjedzie Panathinaikos, z którym zgorzelczanie przegrali w Atenach 77:84. Początek meczu o godzinie 20.45. Transmisja w Canal+ Sport.

• Filipovski o grzechach z trzeciej kwarty: Pośpiech nie był wskazany

Filipovski o grzechach z trzeciej kwarty: Pośpiech nie był wskazany

Przegrana, która daje nadzieję - chyba tak kibice Stelmetu przyjmowali wieści z Krasnodaru, gdzie koszykarze zielonogórskiej drużyny dobrze grali w pierwszej połowie, ale w trzeciej kwarcie ponieśli straty, których już nie umieli odpracować, i przegrali 68:78 w środowy wieczór z liderem i faworytem grupy F Eurocup.

• 'Przegląd Sportowy': Polakom Stelmet płaci inaczej

"Przegląd Sportowy": Polakom Stelmet płaci inaczej

Jaka jest prawda o stanie finansów i płac u koszykarskiego wicemistrza Polski? Plotki o tym, że Stelmet Zielona Góra nie reguluje zobowiązań wobec graczy i trenerów krążą niemal od początku sezonu. Czy tylko dlatego, że wpisują się w słabą grę i porażki?

• Stelmet zagrał jak nigdy, przegrał jak zwykle

Stelmet zagrał jak nigdy, przegrał jak zwykle

W połowie meczu faworyt z Rosji zdał sobie sprawę, że nie ma żartów. Stelmet Zielona Góra wziął się w garść i już nie pozwolił sobą pomiatać. I chociaż w środę wicemistrzowie Polski znów przegrali (68:78) z Lokomotivem Kubań Krasnodar, chociaż była to ich szósta z rzędu przegrana w Eurocup, zapaliło się światełko nadziei...

• Lokomotiv już raz rozgromił Stelmet. Dziś rewanż

Lokomotiv już raz rozgromił Stelmet. Dziś rewanż

Trener Saso Filipovski po ledwie tygodniu pracy z koszykarzami Stelmetu ruszył z nimi na coś w rodzaju Mission: Impossible. W środę o godz. 18 w ramach rozgrywek Pucharu Europy niepokonany lider grupy F - Lokomotiv Kubań Krasnodar podejmie kompletującego same porażki outsidera z Zielonej Góra. Transmisja w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

• Wyrok na Australijczyka? Właściciel klubu: - Ja nic nie wiem!

Wyrok na Australijczyka? Właściciel klubu: - Ja nic nie wiem!

Daniel Johnson - to miał być złoty interes Stelmetu Zielona Góra. Wielki Australijczyk pierwszy raz ruszył w długą koszykarską podróż poza swoją ojczyznę i dostał się do składu wicemistrzów Polski. - Dostaliśmy szansę zakontraktowania tego gracza, zanim jego oferta oficjalnie wypłynęła na rynek europejski - cieszyli się w lipcu szefowie zielonogórskiego klubu. Dziś na pewno mają w sobie mniej euforii.

• Zobacz: Michalak Show! Wielki dzień przeciwko Stelmetowi [WIDEO]

Zobacz: Michalak Show! Wielki dzień przeciwko Stelmetowi [WIDEO]

Niesamowita skuteczność rzutów, blisko 35 minut spędzone na boisku i 31 punktów wrzucone w niedzielnym meczu ze Stelmetem Zielona Góra - reprezentant Polski Michał Michalak mógł być z siebie dumny tym bardziej, że jego gra oraz zdobycze pomogły drużynie Trefla Sopot ograć wicemistrzów Polski 81:77. Czy kolejna przegrana wywoła w zielonogórskiej drużynie kolejne zmiany kadrowe? - To nie jest takie proste, ale będziemy analizować i rozmawiać. Wszystko jest otwarte - mówił Saso Filipovski, który od niespełna tygodnia prowadzi Stelmet.