Sport.pl

Dramat kolarza na MŚ. Nikt mu nie pomógł. Zrezygnowany popłakał się [WIDEO]

German Dario Gomez Becerra podczas wyścigu juniorów w ramach kolarskich mistrzostw świata przebił tylną oponę. Kolumbijczykowi nikt jednak nie chciał pomóc, a 18-letni kolarz stracił szansę walki o medal, na co zareagował płaczem.

Tomasz Marczyński w wideo poniżej opowiada o wypadkach w kolarstwie. "Trochę skóry zostawiłem na asfalcie"

German Dario Gomez Becerra brał udział w wyścigu juniorów w ramach kolarskich mistrzostw świata, rozgrywanych w angielskim Yorkshire. Podczas rywalizacji ze startu wspólnego przebite zostało tylne koło. Kolumbijczyk zatrzymał się, samodzielnie je zdjął i czekał na wóz neutralny, który dałby mu nowe. Problem tkwił w tym, że 18-latek nie mógł się doczekać.

 

Gdy oczekiwanie się przeciągało w nieskończoność, Kolumbijczyk usiadł na trawie, a jego oczach pojawiły się łzy, bo minęło go kilkanaście wozów, ale nikt mu nie pomógł. Po dłuższej chwili wstał, wziął rower i pieszo pokonał fragment trasy, aż otrzymał nowe koło. Ostatecznie rywalizację ukończył na 60. miejscu, ze stratą blisko 17 minut do zwycięzcy.

Więcej o:
Komentarze (73)
Dramat kolarza na MŚ. Nikt mu nie pomógł. Zrezygnowany popłakał się [WIDEO]
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 53 razy 41

  Oglądałem ten wczorajszy wyścig. Aż mnie zatkało nad potworną znieczulicą ekip które przejeżdżały obok i nawet nie zwalniały. Na dachach ich aut lśniły sprawne rowery. Fair play całą wredną gębą. Jako zadość uczynienie organizatorzy powinni przyznać mu czas jaki uzyskała czołówka na mecie. Tym czasem został " ukarany " podwójnie. Żaden cham nu nie pomógł, a na mecie stracił 17 min. To musiało zachwiać jego wiarę w sportową rywalizację. Brawo chamidła z innych ekip, pewnie jesteście dumni ze swojego zachowania. Kolacja smakowała ?

 • cxubmsqq1

  Oceniono 31 razy 31

  Strasznie, strasznie mi zal tego 18-letniego dzieciaka, dla ktorego reprezentowanie barw swego kraju bylo tak bardzo wazne.

  Mysle tez, iz powinno to dac do myslenia wladzom kolarskim - tzw. 'neutralnych samochodow serwisowych' powinno byc wiecej by uniknac takich przypadkow.

 • gunston

  Oceniono 37 razy 27

  Przykre. Nic tak ludzi nie raduje jak ludzkie nieszczęście, więc filmik pewnie zrobi karierę w necie.
  Wygląda na to, że fair play w sporcie przestało obowiązywać. Taka sama znieczulica jak na ulicach miast gdzie ludzie przestali sobie pomagać. Każdy dba tylko o siebie.

 • ismalia

  Oceniono 26 razy 26

  Szacunek dla dzieciaka! Nie był zrezygnowany tylko bezsilny, ale się nie poddał.

 • ppo

  Oceniono 16 razy 16

  Wiele lat temu Szurkowski pożyczył rower ze swojego wozu technicznego rywalowi, któremu nawalił łańcuch. Dostał za to nagrodę UNESCO, taka to rzadkość w kolarstwie, nawet w tamtych czasach. A co dopiero dziś, kiedy każdy widzi tylko własną dupę.

 • byann

  Oceniono 24 razy 16

  Ale szkoda chłopaka. Co za gnoje. Powinni im odebrać organizację innych imprez.

 • eldemon

  Oceniono 8 razy 8

  Co za ...rwy z tych organizatorów wyścigu!

 • antroponimia

  Oceniono 7 razy 7

  W takich chwilach można stracić resztki wiary w ludzi. Współczuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX