Sport.pl

Samochód wjechał w kolarza. Włoch trafił na oddział intensywnej terapii i nie wystartuje w Vuelta a Espana

Domenico Pozzovivo miał wypadek na treningu i nie będzie mógł wystartować w Vuelta a Espana. Włoski kolarz został potrącony przez samochód. Ma złamaną nogę i obojczyk. Trafił na oddział intensywnej terapii.

Marczyński o wypadku Karola Domagalskiego: "Mam nadzieję, że będzie dzielnie walczył"

Peleton nie otrząsnął się jeszcze po śmierci Bjorga Lambrechta, a w poniedziałek kolejny kolarz miał wypadek. Tym razem na szczęście mniej poważny. Włoch Domenico Pozzovivo nie będzie mógł jednak wystartować w rozpoczynającym się 24 sierpnia wyścigu Vuelta a Espana.

Włoski kolarz na treningu przed hiszpańskim wyścigiem został uderzony przez samochód. Efekt? Złamana noga i obojczyk. Do wypadku doszło w miejscowości Cosenza, we włoskim rejonie Kalabria. Karetka po chwili zabrała zawodnika do szpitala. Pozzovivo miał być liderem ekipy Bahrain Merida podczas tegorocznej Vuelty. Szefowie zespołu poinformowali, że stan 36-latka jest stabilny. Będzie musiał jednak przejść operację.

Pozzovivo nie ma szczęścia do wyścigu dookoła Hiszpanii. W 2014 roku również nie mógł w nim wystartować z powodu kontuzji. Złamał wtedy na treningu nogę. Włoch startował ostatnio w Tour de Pologne. W naszym wyścigu zajął 12. miejsce. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Samochód wjechał w kolarza. Włoch trafił na oddział intensywnej terapii i nie wystartuje w Vuelta a Espana
Zaloguj się
 • pater66

  Oceniono 3 razy 3

  mało istotna wiadomość sportowa...

 • piotrm74

  Oceniono 3 razy 3

  Jaka jest różnica między rowerzystą a kolarzem?

 • 1852m

  Oceniono 4 razy 2

  Trening na drodze? W spalinach?

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 6 razy 2

  Powtórze bo gazwybowa cenzura już raz skasowała komenta może tym razem przejdzie! Niech te ... sie w to bawią na torach i ścieżkach rowerkowych a jak już muszą mieć te wyścigi żówi to niech na tych zamkniętych bocznych drogach jadą choć to też tylko wk... mieszkańców! No i czerscy kolejny raz niechcący przyznali że gdy piszą że wypadki to tylko w Polsce a na mitycznym zachodzie wszyscy mają pierszeństwo tylko nie te złe "blachosmrody" to po prostu kłamią!

 • doomsday

  Oceniono 5 razy -1

  W" rejonie Kalabria" brzmi jakoś fałszywie. Po włosku będzie "regione Calabria". Tyle, że po polsku w "rejonie" , brzmi jak kolejka do lekarza "w rejonie". Włoski "regione" to odpowiednik polskiego "województwa" mniej więcej . Czyli autor powinien napisać w "województwie Kalabria we Włoszech".

 • shtalman

  Oceniono 6 razy -2

  Przecież można pedalarzyć z jedną nogą, wystarczy drugą podwiązać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX