Sport.pl

Dramatyczny apel Ryszarda Szurkowskiego i jego żony. "Jesteśmy zmuszeni sprzedać nasz samochód"

Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa i dwukrotny wicemistrz olimpijski, walczy o powrót do zdrowia po wypadku, któremu uległ 10 czerwca 2018 roku podczas kolarskiego wyścigu weteranów w Kolonii. Sytuacja 73-letniego mistrza i jego żony jest coraz bardziej dramatyczna. - Kochani, w związku z bardzo trudną sytuacją zdrowotną męża i moją, jesteśmy zmuszeni sprzedać naszego Citroena DS3 - napisała żona Ryszarda Szurkowskiego.

Ryszard Szurkowski wciąż walczy o powrót do zdrowia po wypadku, któremu uległ 10 czerwca 2018 roku podczas kolarskiego wyścigu weteranów w Kolonii. - Kraksa, jak kraksa. Nie jechałem zbyt szybko, pewnie coś ponad 40 km/h, w płaskim, szerokim terenie. Dwóch kolarzy przede mną sczepiło się kołami, ja walnąłem w nich i poleciałem na bruk, a z tyłu najechał na mnie peleton. Gdybym jechał dziesięć pozycji dalej, wpadłbym na kupę ludzi i nic by się nie stało. No, ale się stało - opisywał w listopadzie 2018 roku całe zdarzenie Szurkowski w rozmowie z Kamilem Wolnickim, dziennikarzem "Przeglądu Sportowego".

Dwukrotny wicemistrz olimpijski przeszedł dwie operacje kręgosłupa i skomplikowaną operację twarzy. Ma czterokończynowe porażenie, jest sparaliżowany i potrzebuje drogiej rehabilitacji. A to nie koniec problemów. Iwona Arkuszewska-Szurkowska - żona legendarnego polskiego kolarza - walczy z nowotworem. - Kochani, w związku z bardzo trudną sytuacją zdrowotną męża i moją, jesteśmy zmuszeni sprzedać naszego Citroena DS3. Samochód był mało jeżdżony, żadnych stłuczek, serwisowany i teraz dokładnie sprawdzony przez salon Citroena. Cena do negocjacji, aczkolwiek pieniążki ze sprzedaży samochodu idą na rehabilitację męża - napisała żona Ryszarda Szurkowskiego na Facebooku.

Citroen jest z 2014 r. i ma 51,2 tys. km przebiegu. Moc 156 KM, manualna skrzynia biegów. Pierwszym właścicielem auta był Rafał Majka, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i triumfator Tour de Pologne. Cenę samochodu ustalono na 39,9 tys. zł.

Ryszard Szurkowski i jego żona potrzebują finansowego wsparcia

W internecie trwa również oficjalna i potwierdzona zbiórka pieniędzy na leczenie jednego z najwybitniejszych polskich sportowców. Cel zbiórki w serwisie pomagam.pl został ustalony na 60 tysięcy złotych. Wsparło ją 898 osób, które wpłaciły ponad 56 tysięcy złotych (stan na 09.08, godz.10). - Ryszard zgodził sie na upublicznienie wiadomości o wypadku i stanie swego zdrowia. A zatem raz jeszcze, podobnie jak w wielu innych tego typu przypadkach odwołujemy się do wspaniałomyślności czytelników, kibiców, amatorów kolarstwa a może po prostu jazdy na dwóch kółkach, i zwracamy się z prośbą o finansowe wsparcie walczącego o powrót do sprawności fizycznej wielkiego mistrza - czytamy na oficjalnej zbiórce pieniędzy dla jednego z najwybitniejszych polskich sportowców. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc Ryszardowi Szurkowskiemu, to może to zrobić TUTAJ

Szurkowski ma 73 lata i jest jednym z najwybitniejszych polskich sportowców. Pięciokrotnie triumfował w Wyścigu Pokoju. Jest dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim w drużynie i trzykrotnym mistrzem świata. Dwa tytuły świętował w drużynie, jeden indywidualnie.

Więcej o:
Komentarze (219)
Dramatyczny apel Ryszarda Szurkowskiego i jego żony. "Jesteśmy zmuszeni sprzedać nasz samochód"
Zaloguj się
 • irek_kowalski01

  Oceniono 54 razy 34

  Rydzyk otrzymał z Ministerstwa Zdrowia parę milionów złotych, a na rehabilitację najlepszego Kolarza brakuje. Wstyd i hańba!!!

 • aequos

  Oceniono 26 razy 20

  To są efekty 30 lat wmawiania, ze porządną ochronę zdrowia można sfinansować zbiórkami społecznymi. 30 lat zwolnienia rolników i innych z obowiązku płacenia na ten „system”. Jeśli osobie publicznej nie starcza na leczenie to co mają powiedzieć szarzy obywatele? Im pozostaje tylko modlitwa o zdrowie.

 • ryslew2061

  Oceniono 47 razy 17

  Wstyd, potworny wstyd, że Rzeczpospolita Pisoska nie ma pieniędzy na pomoc dla jednego z najwybitniejszych sportowców, a na pewno dla najlepszego kolarza w historii. No ale jemu "te pieniądze się po prostu nie należą".

 • sovereign

  Oceniono 28 razy 16

  Nie rozumiem. Człowiek o takich zasługach dla Polski którego osiągnięciami żyły pokolenia musi się spłukiwać żeby się leczyć aby godnie funkcjonować??? Gdzie jest Ministerstwo Sportu?!!! Jest jakieś konto żeby wspomóc mistrza?

 • iq120

  Oceniono 15 razy 13

  Gazeta 7.11. 2018:
  ...Mieczysław Nowicki, przyjaciel Ryszarda Szurkowskiego, srebrny medalista IO w Montrealu w 1976 roku w drużynie i brązowy medalista w wyścigu indywidualnym: Wiem, że pomoc zadeklarował Orlen, w środę byłem w Ministerstwie Sportu i Turystyki, spotkałem się z ministrem Witoldem Bańką i choć widzieliśmy się w innej sprawie, to wiem od niego, że dla Ryszarda idzie duże wsparcie, że dla fundacji Orlenu, która ma się zająć pozyskaniem środków na leczenie ich pozyskanie nie będzie stanowiło wielkiego problemu.
  ____
  Dali kasę czy to były tylko czcze obietnice?

 • dudi-w

  Oceniono 15 razy 9

  P. Ryszardzie - parę groszy przelałem. Był Pan jednym z idoli mojego dzieciństwa. Życzę dużo zdrowia!!!!

 • wyboga

  Oceniono 18 razy 8

  Wyrazy współczucia. Sprzedając samochód będzie miała pani środki na leczenie męża. Przy okazji proszę wczuć się sytuację osób niepełnosprawnych i ich opiekunów po potraktowaniu ich na polecenie naczelnego ogrodnika, przez zbirów sejmowych, swego czasu przedstawiających ich niedolę,

 • audisto

  Oceniono 11 razy 7

  Panie Rydzyk może tak oddasz te pieniądze z Ministerstwa Zdrowia i przekażesz je z powrotem choćby na leczenie Państwa Szurkowskich. Wstyd tak okradać Naród z pieniędzy które są Mu bardzo potrzebne. Mało jeszcze tych 161 mln zł. na bzdety!!!!!! My chcemy się leczyć w godziwych warunkach, wszak te pieniądze są nasze wszystkich Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX