Sport.pl

Kolarskie środowisko opłakuje śmierć Bjorga Lambrechta. "Spoczywaj w pokoju, nasz malutki"

Kolarski świat jest w głębokim szoku po śmierci Bjorga Lambrechta. Wspominają go koledzy z zespołu Lotto Soudal oraz przedstawiciele innych ekip.

W poniedziałek, w trakcie 3. etapu rywalizacji w kolarskim wyścigu Tour de Pologne poważnemu wypadkowi uległ Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Tuż po zdarzeniu podjęto decyzję o reanimacji kolarza przez dwa zespoły ratunkowe - z karetki i helikoptera. Tuż po przywróceniu akcji serca zawodnik został przetransportowany do szpitala w Rybniku, gdzie zmarł na stole operacyjnym.

Marczyński o wypadku Karola Domagalskiego: Mam nadzieję, że będzie dzielnie walczył

Przedstawiciele środowiska kolarskiego są w szoku po śmierci Lambrechta. - Największa tragedia, jaka mogła przydarzyć się rodzinie, przyjaciołom i kolegom z zespołu Bjorga, wydarzyła się... Spoczywaj w pokoju Bjorg - napisali przedstawiciele Lotto Soudal - ekipy, w barwach której jeździł Lambrecht. 

- Nie ma słów, by opisać tę tragedię. Lambrecht odszedł po wypadku na dzisiejszym etapie. Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi, zespołem i całą kolarską społecznością - napisano na oficjalnym koncie Tour de Pologne.

Do tragicznego wypadku odnieśli się także minister sportu Witold Bańka i przedstawiciele Polskiego Związku Kolarskiego. 


- Brak słów. Spoczywaj w pokoju, nasz malutki - dodał Tomasz Marczyński, kolega Lambrechta z grupy Lotto Soudal. 

 - Nierealne - napisał po śmierci belgijskiego kolarza Michał Kwiatkowski. - Wszyscy w Team INEOS myślimy o rodzinie i przyjaciołach Bjorga, a także o całym Lotto-Soudal - czytamy na profilu grupy INEOS, w barwach której jeździ Kwiatkowski.

- Zawodnicy i pracownicy CCC Pro Team są głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci Bjorga Lambrechta. Składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i całemu Lotto Soudal w tym niesamowicie smutnym czasie. Spoczywaj w pokoju, Bjorg - napisano na profilu polskiej grupy CCC Team.

- Dziś wyniki wyścigu nie mają znaczenia. Byłem zdruzgotany, gdy usłyszałem tę tragiczną wiadomość i chciałbym osobiście złożyć kondolencje rodzinie i przyjaciołom Bjorga Lambrechta, a także wszystkim w Lotto-Soudal - powiedział Pascal Ackermann, zwycięzca poniedziałkowego etapu Tour de Pologne, członek zespołu Bora-Hansgrohe, w barwach którego jeżdżą Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Więcej o:
Komentarze (5)
Kolarskie środowisko opłakuje śmierć Bjorga Lambrechta. "Spoczywaj w pokoju, nasz malutki"
Zaloguj się
 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 1 raz 1

  Piszecie o tym od wczoraj, ale dopiero teraz w tytule daliście, że to podczas TDP. Nie można było tak wcześniej, żebym wcześniej mógł się tym zainteresować?

 • edisolo

  Oceniono 3 razy 1

  Jakim trzeba być idiotą, żeby nawet w takiej chwili nie uszanować śmierci człowieka.

 • dr_dundersztyc

  Oceniono 2 razy 0

  Pisiory i tak pociągną kogoś do odpowiedzialności karnej. Nawet betonowy przepust.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX