Sport.pl

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne! Podał powody

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne. Zeszłoroczny zwycięzca poinformował o tym we wtorek za pośrednictwem Twittera.

"Nie jestem człowiekiem, który zmienia plany, ale niestety tym razem przyszedł taki moment. Kocham Tour de Pologne i mam z nim niezwykle ciepłe wspomnienia, ale w tym roku niestety nie wystartuję" - napisał Michał Kwiatkowski we wtorek na swoim Twitterze. Zeszłoroczny zwycięzca wyścigu swoją nieobecność na Tour de Pologne 2019 wytłumaczył tak:

Teraz, tuż po zakończeniu Tour de France, wiem, że odpoczynek i regeneracja to coś, czego mój organizm domagał się od dawna. To nie jest sezon, o jakim marzyłem. Przyszedł czas na refleksję, ułożenie sobie wszystkiego i przełożenie ciężkich wyścigów z 2018 roku na przyszłość. Mam nadzieję, że niedługo wróci przyjemność z jazdy na rowerze. Jestem pewny, że jeszcze wygram, któryś z wielkich wyścigów. Życzę wszystkim świetnego Tour de Pologne. Decyzja o opuszczeniu wyścigu przed polskimi fanami była niezwykle trudna. Obiecuję, że będę oglądał. Mam nadzieję, że moi koledzy dadzą niezłe przedstawienie

- dodał Kwiatkowski. Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Peleton ruszy z Krakowa, zwycięzcę poznamy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Program Tour de Pologne 2019

 1. etap, 3 sierpnia (sobota): Kraków – Kraków (132 km)
 2. etap, 4 sierpnia (niedziela): Tarnowskie Góry – Katowice (153 km)
 3. etap, 5 sierpnia (poniedziałek): Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze (150,5 km)
 4. etap, 6 sierpnia (wtorek): Jaworzno – Śląskie, Kocierz (173 km)
 5. etap, 7 sierpnia (środa): Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała (154 km)
 6. etap, 8 sierpnia (czwartek): Zakopane – Kościelisko (160 km)
 7. etap, 9 sierpnia (piątek): Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (153 km)
Więcej o:
Komentarze (29)
Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne! Podał powody
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 9 razy 5

  słusznie. 3 tysiące kilometrow w nogach po TDF to nie jest coś po czym można dwa dni odpocząć i jechać walczyć na TDP.

 • rubin77

  Oceniono 6 razy 4

  Tour de Pologne a po rozkładzie widać że będą jeździć wkoło komina. Śmiesznie to wygląda.

 • uploadhelski

  Oceniono 3 razy 3

  TdP - parę uwag. Chwała Czesławowi Langowi bo wielkim kolarzem był. Chwała za TdP, że pan Czesław się stara, ściąga zespoły, sponsorów. Tu nieco mniej chwały, sponsorzy wymuszają znaną wszystkim formę "Tour de Balonne" i "jeżdżenie rund". Dobrze, że w Gliczarowie nie ma trzech "PKO rund" na słynnym podjeździe. Poza tym lokalizacja - z tym Czesław Lang ma zawsze problemy. Organizuje cykle MTB na równinach (kiedyś wokół akwenów koło Dąbrowy Górniczej, a jakże, po płaskim!), albo finisze MTB po ulicach, wzdłuż niebezpiecznych barier (chyba Nałęczów). Wystarczy porównać to z bardzo profesjonalnymi na tym tle wyścigami MTB dla amatorów organizowanymi na południu Polski (Grabek, Golonko).
  No i mamy też TdP od Krakowa do Katowic i nieśmiertelne Bukovina Spa. Wyścig jest chyba za krótki i fatalne i trasy i rundy.

 • szuna12

  Oceniono 3 razy 3

  Tour de Śląsk i Małopolska nie zaś Tour de Pologne i to od kilku sezonów. Michał ma rację, że nie jedzie. Czuje, że jest słabszy więc po co? Dobra decyzja.

 • uploadhelski

  Oceniono 4 razy 2

  TdP jest wyścigiem mało atrakcyjnym, taka jest prawda, niby UCI, ale do TdF, Giro i Vuelty nie doskoczy. W sam raz na testowanie drużyn i zawodników z drugiej dywizji. I właśnie dlatego Kwiatek będący w słabej formie nie może sobie pozwolić na jeżdżenie ogonów w TdP, czyta kompromitacja, lepiej odpuścić ...

 • citisus

  Oceniono 6 razy 2

  Niestety Michał ma obecny rok słabszy. Nie błyszczał na TdF, Słaby był na wiosennych klasykach. Widać, że organizm zastrajkował....Za dużo szarpał w poprzednich latach. Czas na dłuższy odpoczynek.

 • drvx

  Oceniono 1 raz 1

  Powiem krótko. Rozumiem decyzje Michała.

 • naw18

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego TdP? Sadzac po trasie to raczej tam i siam po Malopolsce z zahaczeniem o Śląsk. TOUR DE BALLON...

 • eclipse97

  Oceniono 3 razy 1

  TdP wyscig ktory powinien nazywac sie TdyMalopolsko-Slaski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX