Alaphilippe wygrywa trzeci etap Tour de France! Kolejny dobry występ polskiej drużyny

Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) wygrał trzeci etap Tour de France i założył żółtą koszulkę lidera. Francuz aż o 26 sekund wyprzedził grupę kolarzy, którą na metę przyprowadził Michael Matthews (Sunweb). Czwarte miejsce wywalczył Greg Van Avermaet z polskiej ekipy CCC.

Trzeci etap miał jednego bohatera i był nim Julian Alaphilippe, który popisał się samotnym finiszem i wyprzedził Michaela Matthewsa aż o 26 sekund. Trzecie miejsce zajął Julian Alaphilippe  Belg Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), a czwarte, bardzo dobre miejsce na poniedziałkowym etapie zajął kolarz polskiej drużyny CCC -  Greg Van Avermaet, który mógł liczyć na wsparcie swojej drużyny.

W klasyfikacji generalnej Alaphilippe zajmuje pierwsze miejsce i o 20 sekund  wyprzedza  Belga Wouta van Aerta oraz o 25 sekund Holendra Stevena Kruijswijka (Jumbo-Visma). Najlepszy z polskiej grupy jest oczywiście Van Avermaet. Zajmuje dziewiąte miejsce i traci 51 sekund dziewiątą pozycję i traci do lidera 51 sekund.

Michał Kwiatkowski zajmuje 60 miejsce i traci 1 minutę i 13 sekund.