Tour de France. Polski zespół postraszył najlepszych! Teunissen pozostał liderem

Zespół Jumbo Visma wygrał jazdę drużynową na czas po ulicach Brukseli podczas drugiego etapu Tour de France. Z świetnej strony zaprezentowali się kolarze CCC Team. Polski zespół pokazał moc i zajął siódme miejsce.

Jako pierwsza z rampy startowej ruszyła ekipa Ineos z Michałem Kwiatkowskim w składzie. Geraint Thomas i spółka wykręcili czas 29:18, co było dobry odniesieniem dla pozostałych zespołów. Brytyjczycy bardzo długo prowadzili, ale w samej końcówce zostali wyprzedzeni przez zespół Jumbo-Visma. Ekipa aktualnego lidera Tour de France (Mike'a Teunissena) wykręciła rewelacyjny wynik, a całą trasę pokonała w mniej niż 29 minut. Mike Teunissen przyjechał wśród czterech najlepszych zawodników swojej grupy i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

CCC Team pokazał moc na drugim etapie Tour de France

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się kolarze CCC Team. Polski zespół pokazał moc i zajął siódme miejsce. - Jesteśmy bardzo zadowoleni - przyznał Piotr Wadecki, dyrektor sportowy zespołu CCC, na antenie Eurosportu. Polacy stracili do zwycięzców jedynie 31 sekund, a wyprzedzili m.in. takie zespoły jak: Bora-Hansgrohe, Astana czy Bahrain-Merida. Przypomnijmy, że w skład polskiego zespołu na Tour de France 2019 wygląda następująco: Greg van Avermaet, Serge Pauwels, Michael Schaer, Simon Geschke, Patrick Bevin, Alessandro de Marchi, Joey Rosskopf i Łukasz Wiśniowski.