Sport.pl

Karol Domagalski nadal w ciężkim stanie. Został przetransportowany do szpitala w Krakowie

Karol Domagalski, kolarz zespołu Hurom, który uległ ciężkiemu wypadkowi podczas drugiego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego, nadal znajduje się w stanie ciężkim, ale stabilnym. Jego żona opublikowała oświadczenie, w którym można przeczytać, że został on przetransportowany do szpitala w Krakowie.

Do wypadku doszło tuż po górskiej premii, którą Domagalski wygrał na jednym z podjazdów nieopodal Nowego Targu. 29-letni kolarz podczas zjeżdżania nagle przewrócił się i wpadł do rowu. Tam uderzył w betonowy przepust. Doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i wielu złamań. Bardzo szybko trafił do szpitala w Nowym Targu, gdzie przeszedł dwie operacje.

Choć od wypadku minęło już pięć dni, Domagalski nadal znajduje się w ciężkim stanie, o czym poinformowała żona kolarza. Jak ustalił Sport.pl, lekarze w Krakowie z kolejnymi operacjami czekają na poprawę stanu zdrowia zawodnika Teamu Hurom. Nadal nie został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, w którą został wprowadzony tuż po wypadku.

W piątym dniu walki o życie Karol znajduje się pod opieką lekarzy specjalistów w Krakowie. Stan zdrowia męża na tę chwilę jest ciężki, ale stabilny. Czekają go kolejne operacje. Dziękujemy całemu personelowi medycznemu w Nowym Targu za zaangażowanie, opiekę i ratunek, który mu nieśli. Modlitwa trwa.

- można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Więcej o:
Komentarze (16)
Karol Domagalski nadal w ciężkim stanie. Został przetransportowany do szpitala w Krakowie
Zaloguj się
 • samochodemwszedzie

  Oceniono 3 razy 3

  Pedoloty uważają że jazda rowerem jest bezpieczna i zdrowa wdychają spaliny które produkują robiąc korki lobbując za zwężeniami i utrudnieniami dla kierowców no i nie znając przepisów powodują wypadki nie chcą nosić kasków mieć oc płacić podatku drogowego a ścieżki chcą mieć za darmo!

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 9 razy 3

  "Modlitwa trwa."
  To jest najważniejsze. Proponuję jeszcze sprowadzenie szamana z Afryki.

 • walsmet

  Oceniono 2 razy 2

  Szamani w modzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX