Sport.pl

Katarzyna Niewiadoma wygrała 4. etap kolarskiego wyścigu OVO Energy Women's Tour. Znakomity finisz Polki! [WIDEO]

Katarzyna Niewiadoma wygrała 4. etap kolarskiego wyścigu OVO Energy Women's Tour. Na mecie wyprzedziła Niemkę Liane Lippert, która została nową liderką cyklu. Polska zawodniczka awansowała na 2. pozycję, mając taki sam czas jak prowadząca Lippert.

Katarzyna Niewiadoma była najszybsza na 4. etapie kolarskiego wyścigu OVO Energy Women's Tour. Na mecie, która po raz pierwszy w historii cyklu była umieszczona na szczycie podjazdu, wyprzedziła Niemkę Liane Lippert, która została nową liderką wyścigu. Polka w klasyfikacji generalnej awansowała na 2. miejsce, mając dokładnie taki sam czas, jak prowadząca Lippert. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze 2 etapy.

Niewiadoma zaatakowała na przedostatnim podjeździe, wygrywając ostatnią premię górską. Na jej kole utrzymała się tylko Niemka Lippert oraz Włoszka Elisa Longo Borghini, jednak ta druga nie wytrzymała tempa narzuconego przez Polkę. Na finiszu, odbywającym się na podjeździe o długości 800 metrów i średnim nachyleniu 7,5%, szybsza okazała się Niewiadoma, odnosząc swoje 2. etapowe zwycięstwo w wyścigu. W 2017 roku najszybsza była na 1. etapie cyklu, utrzymując prowadzenie do samego końca, wygrywając ostatecznie wyścig.

Więcej o:
Skomentuj:
Katarzyna Niewiadoma wygrała 4. etap kolarskiego wyścigu OVO Energy Women's Tour. Znakomity finisz Polki! [WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX