Richard Carapaz wygrał Giro d'Italia! Rafał Majka w czołówce 102. edycji wyścigu

Richard Carapaz wygrał 102. edycję wyścigu Giro d'Italia. Rafał Majka zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę odbył się ostatni, 20 etap wyścigu dookoła Włoch - jazda indywidualna na czas. Na trasie liczącej 17 km kolarze rywalizowali wokół Werony. Najlepszy był Chad Haga z Team Sunweb. Kolejne pozycje na podium przypadły kolarzom Lotto Soudal: Victorowi Campenaertsowi oraz Thomas De Gendtowi. Rafał Majka był 15.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Cały wyścig wygrał Ekwadorczyk Richard Carapza. Drugi był Włoch Vincenzo Nibali, a trzeci Słoweniec Primoz Roglic. Majka ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji. Nie zrealizował więc celu, jaki sobie postawił przed wyścigiem. - Miałem mnóstwo pecha z kraksami w ostatnich latach. Myślę, że jestem gotowy na Giro, ale oczywiście potrzebuję trochę szczęścia. Zamierzam walczyć o Top 5 w klasyfikacji generalnej wyścigu - mówił przed startem Giro w rozmowie ze Sport.pl.