Sport.pl

Giro d'Italia: Pascal Ackermann najszybszy na 2. etapie. Rafał Majka przyjechał w peletonie

Pascal Ackermann wygrał 2. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Niemiec z grupy Bora-hansgrohe okazał się najszybszy na sprinterskim finiszu. Rafał Majka dojechał do mety w peletonie, tracąc 5 sekund do zwycięzcy.

Drugi etap wyścigu dokoła Włoch miał długość 205km. Trasa prowadziła przez tereny pagórkowate, ale o zwycięstwie miał zadecydować sprinterski finisz. Rywalizację kolarzom w niedzielę utrudniała zmienna pogoda. Na 2. etapie przygotowano dwie górskie premie - trzeciej oraz czwartej kategorii.

Do ucieczki dnia zabrało się ośmiu kolarzy, w tym Łukasz Owsian z CCC Team oraz lider klasyfikacji górskiej - Giulio Ciccone. Obydwie górskie premie wygrał właśnie kolarz ekipy Trek-Segafredo. Było jednak oczywiste, że peleton nie pozwoli uciekinierom dojechać do mety, którzy zostali doścignięci dziesięć kilometrów przed metą.

Tuż przed metą doszło do kraksy, gdy przewrócił się Olivier Le Gac z ekipy Groupama - FDJ. Na sprinterskim finiszu najszybszy okazał się Niemiec Pascal Ackermann z grupy Bora-hansgrohe, który wyprzedził na linii mety Włocha Elię Vivianiego oraz Australijczyka Caleba Ewana. Rafał Majka dojechał w peletonie, ze stratą 5 sekund do zwycięzcy etapu. W klasyfikacji generalnej Giro d'Italia polski kolarz pozostał na 6. miejscu.

Więcej o:
Komentarze (1)
Giro d'Italia: Pascal Ackermann najszybszy na 2. etapie. Rafał Majka przyjechał w peletonie
Zaloguj się
  • drvx

    Oceniono 3 razy -1

    Sprinterski lider z grupy Rafala wygrywa etap. Sukces grupy ale zarazem niedobra wiadomość dla kibiców Rafała, bo to jest potwierdzenie faktu, że generalka nie jest głównym albo jedynym celem grupy. Liderzy zespołow które w całości podporządkowane są i nastawione wyłącznie na wspieranie ich w rywalizacji w generalce mają tu zdecydowaną przewagę nad Rafałem.
    Zapewne skończy sie tak jak zwykle gdy nadejdą góry Rafał (o ile wygra rywalizacje o miano lidera grupy) pozostanie bez istotnego wsparcia ze strony kolegów, którzy w połowie nie sa specjalistami od jazdy w górach a poza tym stracą sporo energii na wspieranie Ackermana podczas etapów sprinterskich. Być może Rafał w pewnym momencie zamiast oszczędzać się na etapy górskie na etapach płaskich będzie musiał wspomagać swojego sprintera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX