Michał Kwiatkowski liderem wyścigu Paryż-Nicea

W środę podczas czwartego etapu wyścigu Paryż-Nicea do mety jako pierwszy dotarł Magnus Nielsen z Astana Pro Team. Michał Kwiatkowski (Team Sky) skończył etap ze stratą 48 sekund do zwycięzcy, ale i tak został liderem klasyfikacji generalnej.

W środę kolarze musieli przejechać z Vichy do Pélussin, trasa liczyła aż 210,5 km. Od początku wyścigu kilku kolarzy próbowało uciekać peletonowi. Dopiero na ostatnich kilometrach udała się im ta sztuka. Jako pierwszy metę przejechał Nielsen z Astana Pro Team. Tuż za nim zameldował się Thomas De Gendt z Lotto Seudal. Trzeci był Giulio Ciccone.

Nielsen zanotował 48 sekund przewagi nad Kwiatkowskim, który przejechał metę na czele peletonu. Holender Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), który przewodził w klasyfikacji generalnej, tym razem zanotował dużą stratę. Dlatego na półmetku rywalizacji nowym liderem został Polak, który na czwartym etapie zajął dziesiątą lokatę.

Najbliższy etap odbędzie się już 14 marca. Kolarze będą przemierzali trasę z Barbentane do Barbentane, która liczy 25,5 km.