Sport.pl

Kolarstwo. Były trener kobiecej reprezentacji Polski zatrzymany przez policję

Były trener kobiecej reprezentacji w kolarstwie górskim, w przeszłości pełniący także funkcję dyrektora sportowego PZKol, został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze aresztowali Andrzeja P. w poniedziałek - informuje Polskie Radio.

"Mężczyzna zostanie przewieziony do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie zostaną wykonane z jego udziałem czynności procesowe polegające na ogłoszeniu postanowienia o przedstawieniu zarzutów, obejmujące swym zakresem przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności” - napisała prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka, cytowana przez portal internetowy "Polskiego Radia".

Zatrzymanie Andrzeja P. to efekt śledztwa Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Dotyczy nieprawidłowości w Polskim Związku Kolarskim.

>> Paweł Poljański miał wypadek podczas Tre Valli Varesine. Polak w szpitalu

Przypomnijmy, że śledztwo rozpoczęło się po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku wiceprezes PZKol, Piotr Kosmala, powiedział w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP, że jedna z ważnych osób polskiego środowiska kolarskiego dopuściła się nielegalnych czynów. Chodziło m.in. o zastraszanie, gwałt i nadużycia finansowe.

Po ukazaniu się wywiadu minister sportu Witold Bańka wezwał zarząd Polskiego Związku Kolarskiego do dymisji. Początkowo na wezwanie nie odpowiedział jedynie prezes związku, Dariusz Banaszek, ale ostatecznie, w styczniu 2018 roku, on także zrezygnował ze swojego stanowiska.

Więcej o:
Komentarze (28)
Były trener kobiecej reprezentacji Polski zatrzymany przez policję
Zaloguj się
 • tiktaalik

  Oceniono 10 razy 10

  To rzuca nowe światło na kulisy rozstania się Mai Włoszczowskiej z trenerem kilka lat temu. Zdawało mi się wtedy, że Maja źle potraktowała go po wieloletniej współpracy. A tu prawdopodobnie były sprawy głębsze.

 • 2fat

  Oceniono 6 razy 6

  Nie nalezy wydawać sądów przedwcześnie bo różnie to bywa ale jeśli to byłąby prawda i tyle lat ludzie wiedzieli o wyczynach gościa i dopiero teraz na skutek jakichś wewnętrznych wojenek ktoś o tym pierdnął to tam wszyscy nadają się do wymiany.

 • shane00

  Oceniono 8 razy 2

  Czy mężczyźni potrafią się w ogóle zachowywać wobec kobiet jak ludzie, a nie jak napalone zwierzęta? :/ Trenerzy, reżyserzy, piłkarze, aktorzy, producenci filmowi, dyrektorzy teatrów, lekarze, nauczyciele - non stop wychodzą takie kwiatki. Strasznie to dołujące.

 • fajny_zajety

  Oceniono 10 razy 2

  Sprawy o gwałt i molestowanie zazwyczaj wychodzą po kilku latach jak się okazuje ,ze któraś pacjentka nadstawiła się za darmo lub nie poszła kariera tą drogą co miała iść. To samo w teatrach i serialach telewizyjnych.

 • lionold

  Oceniono 3 razy -1

  Facet jest chyba chory na głowę.hihihihihihi. Przecież dziewczyny jeżdżące na rowerach tego nie potrzebują!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX