Kolarstwo. Vuelta a Espana. Świetny Rafał Majka! Tylko 13 sekund straty do zwycięzcy

Rafał Majka w dniu swoich 29. urodzin zajął czwartą lokatę na 17. etapie kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.

W czwartek kolarze mieli do przejechania odcinek Getxo - Monte Oiz/Balcon de Bizkaia (liczący 157 km). To wyjątkowo trudny i wymagający etap prowadzący przez wzgórza Kraju Basków i zakończony finałem na stromej ściance.

17. etap Vuelta a Espana17. etap Vuelta a Espana Vuelta a Espana

Na finałowym podjeździe z ucieczki zaczęli odpadać kolejni zawodnicy.  Na ostatnim podjeździe wyłoniło się czterech najlepszych zawodników, którzy na ostatnich trzech kilometrach stoczyli morderczą walkę o triumf. Ostatecznie jako pierwszy na mecie zameldował się Kanadyjczyk Michael Woods z czasem 04:09:48. Drugi był Dylan Teuns, a trzecią lokatę zajął David De La Cruz Melgarejo. Czwarty był Polak, ze stratą 13 sekund.

Klasyfikacja 17. etapuKlasyfikacja 17. etapu Vuelta a Espana

Alejandro Valverde stracił 2 minuty i 40 sekund, a Simon Yates przegrał z Hiszpanem o 8 sekund, ale i tak obronił pozycję lidera wyścigu.

Klasyfikacja generalna

Przewaga Yatesa nad Valverde stopniała do 25 sekund. Na trzecią lokatę awansował Enric Mas, który traci do lidera minutę i 22 sekundy. Rafał Majka awansował na 14. miejsce ze stratą 10 minut i 27 sekund. Michał Kwiatkowski odpadł z peletonu około 20 kilometrów przed metą.