16. etap Vuelta a Espana. Kwiatkowski zajął piąte miejsce

We wtorek odbył się 16. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Michał Kwiatkowski zajął piątą lokatę w czasówce, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 25. pozycję. Wtorkowy etap wygrał Australijczyk Rohan Dennis (BMC), a liderem wyścigu pozostał Simon Yates z grupy Mitchelton-Scott.

Kolarze zmierzyli się z 32 km trasą (z Santillana del Mar do Torrelavega) w indywidualnej jeździe na czas. Jako pierwszy na mecie zameldował się Australijczyk Rohan Dennis (BMC Racing Team) z czasem 37:57. Kwiatkowski przyjechał na metę z czasem 38:49. Natomiast Rafał Majka przyjechał z czasem 41:06 i uplasował się dopiero na 47. pozycji.

Warto pamiętać, że w niedzielę Kwiatkowski brał udział w kraksie, w wyniku której nabawił się urazu żeber. Na jego szczęście w poniedziałek mógł odpocząć, bo kolarze mieli dzień wolny.

Jak wygląda klasyfikacja generalna?

Wciąż na prowadzenie jest Yates, który ma 33 sekundy przewagi nad Alejnadro Valverdę. Trzeci jest Steven Kruijswijk, który traci do lidera 52 sekundy.  Na 17. pozycji jest Rafał Majka, a 25. – Michał Kwiatkowski.

Co czeka kolarzy w środę?

Będą mieli do przejechania odcinek Getxo - Monte Oiz/Balcon de Bizkaia (liczący 157 km). To trudny i wymagający etap prowadzący przez wzgórza Kraju Basków i zakończony finałem na stromej ściance.