ME w kolarstwie torowym. Justyna Kaczkowska zdobyła brązowy medal!

Justyna Kaczkowska zdobyła brązowy medal rozgrywanych w Glasgow mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Polka zajęła trzecie miejsce w finale indywidualnego wyścigu na dochodzenie na 3000 metrów.

W kwalifikacjach Justyna Kaczkowska uzyskała czas 3:33.355 i zajęła trzecie miejsce. W wieczornym wyścigu o brązowy medal Polka osiągnęła rezultat 3:34.750. Wygrała rywalizację z Białorusinką Iną Sawienką i zdobyła brązowy medal.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Niemka Lisa Brennauer (3:26.879), srebro powędrowało do Brytyjki Katie Archibald (3:29.577). Inna z Polek, Łucja Pietrzak, zajęła czternaste miejsce (3:39.945).

Szansę na medal ma Szymon Sajnok. Po trzech konkurencjach wieloboju Polak zajmuje drugie miejsce i przegrywa tylko z Francuzem Benjaminem Thomasem.