Sport.pl

Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski wystartuje w 75. Tour de Pologne

To już pewne - Michał Kwiatkowski stanie na starcie 75. Tour de Pologne UCI World Tour. W barwach grupy SKY na trasie tegorocznego wyścigu mają również walczyć Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski.

W niedzielę Kwiatkowski zakończył udział w Tour de France. Wielka Pętla okazała się bardzo udana dla grupy SKY – zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Geraint Thomas, a trzecie miejsce w wyścigu zajął Chris Froome. Dzień po świętowaniu sukcesu Kwiatkowski potwierdził, iż za kilka dni pojawi się w Polsce. - Za mną trzy bardzo intensywne tygodnie w Tour de France, gdzie każdego dnia dawałem z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi w uzyskaniu tego fantastycznego wyniku. Zdecydowałem, że teraz wystartuję w naszym narodowym wyścigu. To wspaniale móc się ścigać na polskich drogach przed moimi najwierniejszymi kibicami – powiedział Kwiatkowski.

- Po zobaczeniu trasy tegorocznego Tour de Pologne doszedłem do wniosku, że zamiast klasyku w Hiszpanii może lepiej wystartować właśnie w Polsce. Sportowo to dobry ruch, a jednocześnie doskonała okazja do tego, aby spotkać się z fanami – dodał polski kolarz.

Kwiatkowski wraca na trasę Tour de Pologne po dwuletniej przerwie. Już wiosną, przy okazji zwiedzania mobilnego muzeum Tour de Pologne w Grudziądzu mistrz świata z 2014 roku mówił: „Oglądając zbiory zauważyłem, że moja historia w Tour de Pologne jest bardzo malutka. Cóż, mam tę przewagę nad wieloma innymi, że mogę się jeszcze ścigać i to nadrobić”. Najbliżej zwycięstwa w Tour de Pologne Kwiatkowski był w 2012 roku, kiedy to zajął drugie miejsce tracąc 5 sekund do triumfatora Moreno Mosera.

Kwiatkowski to nie jedyny polski kolarz grupy SKY, którego zobaczymy na starcie tegorocznego Tour de Pologne. W wyścigu wystartują także Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski. Skład grupy SKY uzupełniają Sergio Luis Henao Montoya, Salvatore Puccio, Pavel Sivakov i Ian Stannard. 75. Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

***

Ronaldo wybrał dom w Turynie. Bogaty sąsiad

Lewandowski opublikował intrygujący post

Gukow uratowany. Niesamowite zdjęcia z akcji ratunkowej

Więcej o:
Komentarze (4)
Michał Kwiatkowski wystartuje w 75. Tour de Pologne
Zaloguj się
 • rozdeptany_przez_pis_robak

  0

  Turdepoloń'

 • drvx

  0

  Ciekawe czy michal przyjedzie na TdP by potrenować przed MŚ czy też jako lider SKY by powalczyć o zwycięstwo w generalce?

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 2 razy 0

  Tour de Pologne? Włosi mają swoje "Giro", Hiszpanie "Vueltę" a Polacy jak nie nazwą po obcemu, to czują się gorzej. Dlaczego nie "Wyścig dookoła Polski"? Zakompleksione, kołtuńskie. Takie są polskie elyty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX