Sport.pl

Kolarstwo. Szymon Sajnok mistrzem świata w kolarstwie torowym!

Szymon Sajnok mistrzem świata w kolarstwie torowym! Polak zdobył złoty medal w w omnium podczas czwartego dnia rozgrywanych w Apeldoorn MŚ!

Omnium to kolarski wielobój. Sajnok rozpoczął je od 11. miejsca w scratchu. W wyścigu tempowym Polak był drugi, co w klasyfikacji łącznej dało mu awans na trzecią pozycję. był drugi i awansował w klasyfikacji łącznej na trzecim miejscu.

Więcej punktów od naszego reprezentanta mieli Ivo Iliveira i Simone Consonni. Portugalczyk już jako drugi odpadł jednak w wyścigu australijskim. Polak początkowo długo jechał na końcu, na 14. sprincie minimalnie wygrał pojedynek z Hiszpanem Albertem Torresem. Ostatecznie Sajnok wyszedł na prowadzenie i wygrał tę konkurencję.

Przed ostatnią konkurencją był drugi. Prowadzący Consonni miał tyle samo - 98 - punktów. W wyścigu punktowym kolarze przejechali 25 kilometrów, czyli 100 okrążeń toru. Na pierwszym finiszu Polak zajął drugie miejsce i powiększył dorobek o trzy punkty, dzięki czemu awansował na pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Na 20 pętli przed końcem Sajnok prowadził z dorobkiem 107 punktów. Van Schip był drugi (105), a Consonni (104) - trzeci. Na następnym sprincie punktował Holender, dzięki czemu zrównał się z Polakiem. Zwycięzcę wyłonił ostatni, punktowany podwójnie finisz. W nim najgroźniejszych rywali wyprzedził Sajnok, który zdobył tęczową koszulkę mistrza świata.

Martin Lewandowski w "Wilkowicz Sam na Sam": Z Anią Lewandowską rozmawiamy, nie mówię że zawalczy w KSW, ale... Tylko Robert, z tego co słyszałem, lekko się skrzywił

Więcej o:
Komentarze (32)
Kolarstwo. Szymon Sajnok mistrzem świata w kolarstwie torowym!
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 4 razy 4

  brawo, omnium to olimpijska konkurencja, czekamy na powtórkę w Tokio!

 • lajkonix

  Oceniono 2 razy 2

  Szymon, szacunek za ciężką pracę.

 • bukaj22

  Oceniono 2 razy 2

  Wielkie gratulacje !

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Piekna sobota,, chapeau bas

 • Oceniono 5 razy 1

  "W wyścigu tempowym Polak był drugi, co w klasyfikacji łącznej dało mu awans na trzecią pozycję. był drugi i awansował w klasyfikacji łącznej na trzecim miejscu."
  Aha.

 • 0

  Ktoś mi wyjaśni ?. Jak to możliwe , że Holender po upadku został zdublowany raz , czy dwa razy i nie dostał minusowych punktów, ani nie musiał gonic , tylko spokojnie włączył się do grupy i zdobywał punkty na lotnych finiszach . Wyglądało to absurdalnie , bo przecież ktoś może ze względów taktycznych odpoczywac przez kilka okrążeń , i wypoczęty włączac sie do walki np. co drugi lotny finisz . Nie znam przepisów , ale w innych wyścigach jak ktoś się przewraca , to musi gonic , nie ma zmiłuj .

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 1 raz -1

  Czy czyta to jakiś korektor? Dwa pierwsze akapity redahtora to istny bełkot. Ja wiem, że staż, że za darmo, ale jakieś standardy obowiązują.

 • wm1963

  Oceniono 9 razy -3

  Czy nie za dużo tych zdjęć w biało-czerwonych barwach. I stroje, i flagi. Uważajcie sportowcy bo Was posadzą o nacjonalizm, faszyzm , a może i antysemityzm !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX