Katarzyna Niewiadoma po raz trzeci z rzędu na drugim miejscu w Strade Bianche!

Katarzyna Niewiadoma liczyła na więcej. I na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, i na mistrzostwach świata w Bergen

Katarzyna Niewiadoma liczyła na więcej. I na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, i na mistrzostwach świata w Bergen (KUBA ATYS)

Katarzyna Niewiadoma, kolarka jeżdżąca w zespole Canyon-SRAM, zajęła drugie miejsce w zaliczanym do cyklu UCI Women's World Tour klasyku Strade Bianche. Zwyciężyła Holenderka Anna van der Breggen (Boels-Dolmans).

Kolarki miały do pokonania 136 kilometrów. Van der Breggen samotne objęła prowadzenie na 20 km przed końcem i zachowała pierwsze miejsce. Drugą pozycję zajęła Katarzyna Niewiadoma. Polka, która jest liderką grupy Canyon-SRAM, finiszowała 49 sekund po Holenderce. Trzecie miejsce zajęła triumfatorka z 2017 roku - Elisa Longo Borghini (+0:59 sek.).

Niewiadoma była druga w Strade Bianche również w latach 2016 i 2017. Natomiast w 2015 roku uplasowała się na szóstym miejscu.

Zobacz także
  • BGŻ Arena. Tor kolarski w Pruszkowie Kolarstwo. Polski związek gordyjski. Czy da się jeszcze uratować tor w Pruszkowie?
  • Kolarstwo. Lądowanie awaryjne, czyli co w praktyce oznacza decyzja Sky

Najnowsze informacje