Kolarstwo. Dookoła Algarve. Michał Kwiatkowski wygrał drugi etap

Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski (CLAUDE PARIS/AP)

W czwartek odbył się drugi etap kolarskiego wyścigu dookoła Alarve. Najszybciej do mety na drugim etapie dojechał Michał Kwiatkowski z grupy SKY.

Wyścig w południowej Portugalii rozpoczął się w środę. Wtedy najlepszy okazał się Dylan Groenewegen, a Kwiatkowski, tak jak Łukasz Wiśniowski i Michał Gołaś dojechali do mety w peletonie.

W czwartek kolarze startowali z Sagres, aby po 180 kilometrach walczyć o triumf na podjeździe pod Alto da Foia. Tym razem Kwiatkowski nie miał już sobie równych. Drugi był Bauke Mollema, a trzeci Geraint Thomas.

W klasyfikacji generalnej Polak jest trzeci:

Kwiatkowski w przeszłości startował już w tym wyścigu i osiągał świetne wyniki. W 2014 roku wygrał, a w innych latach trzykrotnie plasował się na drugim miejscu (2013, 2015, 2017).

Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę wspinaczką na wzgórze Malhao.

Andrzej Bachleda-Curuś w "Wilkowicz Sam na Sam": Liczę, że po tej olimpiadzie coś się wydarzy, jakieś hasło od ministerstwa sportu, zmiany w związku narciarskim. Łazimy w błocie, w prywacie. Pora spojrzeć w lustro

Zobacz także
 • BGŻ Arena. Tor kolarski w Pruszkowie Kolarstwo. Polski związek gordyjski. Czy da się jeszcze uratować tor w Pruszkowie?
Komentarze (5)
Kolarstwo. Dookoła Algarve. Michał Kwiatkowski wygrał drugi etap
Zaloguj się
 • cxubmsqq1

  Oceniono 1 raz 1

  Co to znaczy 'piekne zwyciestwo'? A jakie jest zwyciestwo .... 'niepiekne', redaktorze?

 • mixail

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo Kwiatek!

  Tylko jak pogodzą walkę o generalkę z Thomasem?

 • roz_mak

  Oceniono 1 raz -1

  łza się kręci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje