Kolarstwo. Majka kategorycznie odcina się do oskarżeń o doping

Kilka dni temu Andrea Del Nista z Altopacku miał w jednej z rozmów powiedzieć, że Rafał Majka przyjmował testosteron - napisała "La Gazzetta dello Sport". Polski kolarz kategorycznie odciął się od tych oskarżeń.

- (...) Oświadczam, że nie ma mojej zgody na tego typu nadużycia będące pomówieniami, które mogą narazić mnie na utratę zaufania przyjaciół oraz kibiców i godzą bezpośrednio w moje dobre imię - pisze Rafał Majka  w oficjalnym oświadczeniu na Facebooku.

Dyrektor sportowy drużyny Altopack Andrea Del Nista miał przyznać, że Majka przyjmował testosteron w fiolkach jeszcze w czasach juniorskich. Jego szczęka miała "stać się bardziej kwadratowa". Warto jednak zaznaczyć, że Majka nigdy nie jeździł w Altopacku. Dawniej występował w innej włoskiej ekipie Gragnoli Petroli Firenze.

- Bezrefleksyjne powielanie tego typu nieprawdziwych informacji naraża na szwank mój wizerunek sportowca i stanowi atak na moje dotychczasowe osiągnięcia, do których doszedłem wyłącznie ciężką pracą, wyrzeczeniami i częstą rozłąką z rodziną - dodaje Polak

Rafał Majka jest obecnie kolarzem drużyny Bora-Hansgrohe. W 2016 roku zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w wyścigu ze startu wspólnego. Wygrywał również etapy Tour de France oraz Vuelty a Espany. W TDF dwukrotnie zwyciężał w klasyfikacji górskiej.

Zobacz także
 • Kolarstwo. Vincenzo Nibali zmieni zespół? Rozmowy trwają
 • Zawody Grand Prix Polski na torze kolarskim w Pruszkowie Kolarstwo. Nieoficjalnie: PKN Orlen głównym sponsorem torowych mistrzostw świata w Pruszkowie
 • Michał Kwiatkowski wygral tegoroczny Tour de Pologne Kolarstwo. CCC Team wkracza na salony. Z Michałem Kwiatkowskim jako liderem?
Komentarze (12)
Kolarstwo. Majka kategorycznie odcina się do oskarżeń o doping
Zaloguj się
 • mixail

  Oceniono 1 raz 1

  Rafał lej na tych hejterów i zawistników. Rób swoje.
  Powodzenia w kolejnym sezonie.

 • lese_majeste

  Oceniono 1 raz 1

  a wczoraj przygłupawy komentator? z TVP przy zawodach snowboardingowych powiedział, że Amerykanie muszą być na dopingu, bo są dobrzy i nikt mu nie zwrócił uwagi na jego idiotyzm

 • marek_p1846

  Oceniono 3 razy 1

  Ale czy przy wydawaniu oświadczenia tupnął nogą?
  To może mieć znaczenie gdy okaże się, że nie skieruje sprawy pomówienia do sądu.
  To, że nie skieruje jest tak samo pewne jak to, że Lance Armstrong gdy odpierał zarzuty był czysty jak kolarz.

 • karambol03

  Oceniono 5 razy 1

  Majkę bardzo lubię i kibicuję mu ale to oświadczenie nie jest niestety aż tak kategoryczne. Byłoby takie gdyby Majka zażądał od autora odwołania i podjął kroki prawne typu informacja, że złoży pozew o zniesławienie, a przy braku reakcji faktycznie złożył ten pozew. Tymczasem mamy okrągłe słowa że nie zgadza się na nieprawdziwe informacje. Coś takiego można było napisać 10 min po pojawieniu się info. Teraz należało o wiele bardziej stanowczo. Chyba, że ...

 • JAREK996

  Oceniono 7 razy 1

  Nie tacy jak Rafal juz szli w zaparte .........

 • drvx

  Oceniono 4 razy 0

  Kazdy koksiarz idzie w zaparte i mówi że jest niewinny. Rafał zmuszony został do udowadniania że nie jest wielbłądem. Niech skończy z pitu bajdu w mediach bo tylko sie ośmiesza. W takiej sytuacji powinien iść do sadu i wytoczyć oskarżającemu sprawę o pomówienie i naruszenie dóbr osobistych. Niech udowodni albo poniesie srogą kare za oszczerstwa. Inaczej bedzie to tylko słowo przeciwko słowu i Rafał na pewno nie wyjdzie z tego obronna ręką. Został obrzócony gównem i bez sprawy sądowej częsć tego smrodu bedzie sie za nim ciągnęła i pogrążała jego karierę.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 8 razy -2

  Zaprzeczał tak stanowczo jak Armstrong?
  Już dawno mowiono o sile zaprzeczenej prawdy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje