Kolarstwo. "La Gazzetta dello Sport": Rafał Majka przyjmował testosteron

KUBA ATYS

Andrea Del Nista z Altopacku miał w jednej z rozmów powiedzieć, że Rafał Majka przyjmował testosteron - donosi "La Gazzetta dello Sport".

W ostatnich dniach ta włoska ekipa musi mierzyć się z oskarżeniami o doping. Śledztwo wszczęto po śmierci 21-letniego Linasa Rumsasa. W związku z tym zarzutem zatrzymano kilku członków zespołu, w tym dyrektora sportowego oraz innych członków sztabu, którzy mieli dostarczać środki dopingujące młodym kolarzom.

Prokurator posiada 114 stron materiału dowodowego, w którym znajdują się m.in. stenogramy z rozmów zatrzymanych osób.

W jednej z nich dyrektor sportowy Andrea Del Nista miał przyznać, że Majka przyjmował testosteron w fiolkach. Jego szczęka miała "stać się bardziej kwadratowa". Warto jednak zaznaczyć, że Majka nigdy nie jeździł w Altopacku. Dawniej występował w innej włoskiej ekipie Gragnoli Petroli Firenze.

W przeszłości Luca Franceschi, właściciel Altopacku, miał zachęcać do przyjmowania dopingu innego Polaka - Gracjana Szeląga. Szeląg początkowo odmówił, ale po rozmowach z kolegami z zespołu miał zmienić zdanie.

Majka jest kolarzem drużyny Bora-Hansgrohe. W 2016 roku zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w wyścigu ze startu wspólnego. Wygrywał również etapy Tour de France oraz Vuelty a Espany. W TDF dwukrotnie zwyciężał w klasyfikacji górskiej.

Pjongczang 2018. Polscy skoczkowie bez medali po pierwszym konkursie. "Loteria, najbardziej bolesny konkurs w dziejach"

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
 • Wouter Poels Kolarstwo. Team Sky - barwy zwycięstwa, wielkich pieniędzy, zazdrości i podejrzeń
 • Kolarstwo. Sky oficjalnie wycofuje się z zawodowego kolarstwa! Decyzja zapadła
Komentarze (32)
Kolarstwo. "La Gazzetta dello Sport": Rafał Majka przyjmował testosteron
Zaloguj się
 • skoczylas_jerzy

  Oceniono 8 razy 8

  "miał w jednej z rozmów przyznać, że Majka miał przyznawać testosteron w fiolkach" . Teksty pisze sztuczny brak inteligencji?

 • jxl82

  Oceniono 9 razy 7

  "że Majka miał przyznawać testosteron w fiolkach." Komu go przyznawał? Autorowi tego artykułu?Najwyraźniej przyznał go w za małych ilościach.

 • pedro.666

  Oceniono 8 razy 4

  Hańba! Spisek! Następny Polak zdradzony o świcie! Żydzi + USrael + Rosja + Francja + Niemcy + Litwa + Ukraina... a teraz jeszcze Włosi (a wczoraj sędziowie w Korei). Jesteśmy zbyt szlachetni jak na ten zły świat. Polacy! Pokażmy im! Chodźmy się wszyscy obraźmy!!!

 • swieta-panienka

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy niby Majka jeździł dla nich? Jako junior?
  Po 10 latach przypominają sobie że niby coś mu dawali?
  Jak się przyznają do faszerowania zawodników dopingiem, to dowalić karę i rozwiązać grupę.
  A co do Majki, to może niech mu najpierw coś udowodnią? Bo oskarżenia rzucać łatwo, a testosteron może być choćby lekarstwem po kontuzji.

 • maras63

  Oceniono 8 razy 2

  W kolarstwie doping, w Norwegii astma, wiatr na skoczni, arabskie miliardy w Lidze Mistrzów, "dzikie karty" na różnych imprezach. To ja już wolę siermiężną Ekstraklasę i mecze Lecha z Legią. Emocje prawdziwe, zawziętość szczera, radość i smutek na długo.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 4 razy 2

  Chris Froome też podobno nie jest czysty. Zarzuty trzeba jednak udowodnić a nie insynuować dla zdobycia popularności.

 • don-ww

  0

  No nareszcie pismak bez talentu ma o czym pisać ! Hurraaa jest afera ! O tym , że zaczął się sezon , że kolarze zasuwają na pełny gaz od miesiąca , o ich planach na przyszłość pan, który pisze ( nie wiem jak go nazwać) nawet nie zauważył.

 • boromir195419

  0

  NIE LUBIE TAKICH ARTYKUlów - powinniście pisać o dowodach a nie plotkach ...... chociaż dowody też ni zawsze wystarczają . np. udowodniono że leki na astme poprawiają wydolnośc płuc / zysk 50 m na 1 km / I co ??? ... dalej startują . Nowa astmatyczka i mistrzyni IO Kalla powiedziała '' leki na astmę wyrównują szanse '' . Powiedzała prawdę ... wyrównują szanse przy starcie z innymi ''chorymi '' . Zdrowe zawodniczki szans nie mają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje