Afera w PZKol. Dariusz Banaszek zrezygnował z funkcji prezesa. "Nie poczuwam się do winy"

Dariusz Banaszek

Dariusz Banaszek (https://www.youtube.com/watch?v=ER1eD7QSXJ0)

Dariusz Banaszek zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. "Decyzja moja podyktowana jest dobrem dla mnie najwyższym, cenniejszym niż moje dobro osobiste - dobrem kolarstwa" - czytamy w oświadczeniu Banaszka, który sprawował funkcję prezesa od grudnia 2016 roku.

Dymisji całego zarządu, w tym prezesa Banaszka, domagał się minister sportu Witold Bańka po ujawnieniu afery w kolarskiej federacji. 25 listopada były wiceprezes PZKol Piotr Kosmala powiedział, że ważna osoba w środowisku kolarskim miała się dopuścić czynów ohydnych jak zastraszanie, seks z podopiecznymi, w tym z nieletnimi, a nawet gwałt. W grę miały wchodzić też nadużycia finansowe.

W piątek, podczas posiedzenia zarządu PZKol, Banaszek poinformował o swej rezygnacji, pisząc w oświadczeniu, że „kierował się dobrem kolarstwa”.

„Jednocześnie pragnę podkreślić, iż nie poczuwam się do winy w zakresie przypisywanym mi przez Ministra Sportu i Turystyki. Moja ciężka praca na rzecz kolarstwa będzie kontynuowana przez Zarząd, wybrany przez środowisko zgodnie z prawem” - zaznaczył Banaszek.

Oświadczenie ws. rezygnacji prezesa wydał PZKol. „W związku z honorową decyzją Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, podjętą podczas zwołanego na dzień 26 stycznia 2018 roku przez Prezesa PZKol zebrania Zarządu, deklarujemy kontynuację przez Pana Dariusza Banaszka działań, związanych z m.in. rozmowami sponsorskimi, współpracą z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz szeroko pojętą wizją rozwoju polskiego kolarstwa” – oznajmił zarząd kolarskiej centrali.

„Pragniemy podkreślić, iż Zarząd PZKol rozumie i zgadza się z powodami podjęcia w/w decyzji przez Prezesa Dariusza Banaszka, wskazanymi w jej uzasadnieniu. Wierzymy, że Pan Dariusz Banaszek nadal będzie aktywnym członkiem środowiska kolarskiego, działającym od wielu lat na jego rzecz” – dodał zarząd PZKOl.

Seksafera w PZKol. "To bardzo poważne oskarżenia, ale mówiło się o nich od 10 lat. Potwierdzam, że słyszałem o takich sytuacjach od poszkodowanych"

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • Britain's Geraint Thomas, wearing the overall leader's yellow jersey, celebrates on the podium after the twentieth stage of the Tour de France cycling race, an individual time trial over 31 kilometers (19.3 miles)with start in Saint-Pee-sur-Nivelle and finish in Espelette, France, Saturday July 28, 2018. (AP Photo/Christophe Ena ) Tour de France, rocznik 2018, smak wytrawny
  • Tour de France Tour de France. Porywający drugi tydzień, a najlepsze dopiero przed nami!
  • Tour de France. Geraint Thomas wygrywa w La Rosiere i przejmuje koszulkę lidera wyścigu. Majka niestety z dużymi stratami.
Komentarze (2)
Afera w PZKol. Dariusz Banaszek zrezygnował z funkcji prezesa. "Nie poczuwam się do winy"
Zaloguj się
  • marek804

    Oceniono 1 raz 1

    Tylko prezes? Cały zarząd miał się podać do dymisji. Widzę że bardzo się trzymają swoich stanowisk i nie zamierzają ustąpić dla dobra polskiego kolarstwa :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje