Kolarstwo. CCC wycofało się ze sponsorowania związku kolarskiego

Polska kolarka na testach w kanale aerodynamicznym

Polska kolarka na testach w kanale aerodynamicznym (ADAM STEPIEN)

Przedstawiciele spółki CCC zakomunikowali, że wycofali się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego.

- W związku z utratą zaufania do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego przez spółkę CCC uprzejmie informujemy, że wycofujemy się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego w trybie natychmiastowym - takie pismo wystosowali przedstawiciele CCC cytowani przez "WP Sportowe Fakty".

CCC było największym sponsorem PZKol, firma od wielu lat finansowała wiele projektów kolarskich w Polsce.

Polski Związek Kolarski od sierpnia przeżywa duże problemy.  Latem prace stracili m.in. dyrektor sportowy związku, trener torowców i trener młodzieżowców. Dodatkowo ujawniono, że związek wysyłał na zawody kolarzy bez ważnych ubezpieczeń.

Doszło również do sytuacji, w której związek został skontrolowany przez Ministerstwo Finansów. Właśnie po tym wydarzeniu prezes CCC zapowiedział zerwanie umowy. 

Poza tym PZKol jest winny firmie Mostostal aż 9 mln złotych za budowę toru kolarskiego w Pruszkowie. Firma zagroziła już wejściem komornika.

Michał Kwiatkowski w 'Wilkowicz Sam na Sam': Jeśli ktoś oszukuje przez tak długi czas jak Lance Armstrong, to dobrze, że został wyklęty ze sportu

Zobacz także
  • Britain's Geraint Thomas, wearing the overall leader's yellow jersey, celebrates on the podium after the twentieth stage of the Tour de France cycling race, an individual time trial over 31 kilometers (19.3 miles)with start in Saint-Pee-sur-Nivelle and finish in Espelette, France, Saturday July 28, 2018. (AP Photo/Christophe Ena ) Tour de France, rocznik 2018, smak wytrawny
  • Tour de France Tour de France. Porywający drugi tydzień, a najlepsze dopiero przed nami!
  • Tour de France. Geraint Thomas wygrywa w La Rosiere i przejmuje koszulkę lidera wyścigu. Majka niestety z dużymi stratami.
Komentarze (2)
Kolarstwo. CCC wycofało się ze sponsorowania związku kolarskiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje